imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Face ID a Touch ID zároveň na jediném iPhonu?


Světlo světa spatřil velice zajímavý patent, i když se jeho zhmotnění s největší pravděpodobností nikdy nedočkáme.

Když Face ID existovalo teprve na papíře, všichni včetně mě byli poněkud nervózní, co novinka přinese. Měli jsme fungující a naprosto spolehlivé Touch ID, které běželo ve své druhé, super rychlé generaci. Face ID mi nepřišlo jako nějaké skvělé řešení.

Později všem Apple ukázal, jak se to má dělat a s novou technologií ihned všechny přesvědčil. Ještě jsme nepotkali nikoho, kdo by se chtěl po vyzkoušení Face ID vrátit zpět k Touch ID. Je ale pravda, že spoustu majitelů starších iPhonů o nové technologií pochybuje ještě dnes a dále se drží Touch ID.

Teoreticky bychom si ovšem mezi těmito dvěma technologiemi vybírat nemuseli. Tedy alespoň Apple má patent, který popisuje Face ID a Touch ID na tom stejném iPhonu.

Face ID v něm nadále zůstává jako hlavní zdroj identifikace, ovšem po neúspěšné autentizaci by naskočilo Touch ID jako alternativa. Pokud by se ani nyní nezadařilo, přišel by na řadu passcode. Na fotografiích patentu lze vidět skener v podobě klasického tlačítka Home, nicméně je velice nepravděpodobné, že by se Apple vracel ke starší technologii, a tak by bylo spíš zabudována do displeje.

Velké naděje bychom si sice dělat neměli, představa je to ale určitě zajímavá.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.