imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Face ID by se mohlo dočkat vylepšení už příští rok


Cooože? Vždyť zrovna vyšlo! Ano, Apple skutečně začal pracovat na nové verzi Face ID. Čas je ve světě technologií pro rozpoznávání obličejů neúprosný.

Ming-Chi Kuo vydal několik nových poznámek pro investory, kde píše o nadcházejících plánech Applu. Tentokrát klade důraz na další vývoj Face ID, nová verze technologie by se mohla objevit již v iPhonech pro rok 2019.

Může se zdát, že u Face ID už není co vyvíjet: ve většině případů dělá vše zcela bezproblémově, jen málokdy máte pocit, že se odehrává nějaký proces odemykání. Apple nicméně myslí, že je tu stále prostor pro další zlepšení. Společnost tak dle všeho pracuje na další verzi technologie.

Podle Kuovy poznámky by vše mělo vypadat následovně: silnější „zaplavení“ osvětlením VCSEL by zajistilo lepší fungování ve chvíli, kdy do senzoru padá i rušivé světlo z okolí, kterým může být třeba infračervené záření. Musíme říct, že jsme ani teď neviděli nějaké problémy se spolehlivostí. Nicméně to, jestli si zlepšení Face ID žádají i uživatelé, Kuo nenapsal.

Místo toho odkazuje na zajímavou novinku, jež s 50% pravděpodobností přijde do iPadů na přelomu let 2019 a 2020. Do iPhonů se pak nové Face ID může dostat na konci roku 2020. Přichází čas Time of Flight (ToF) 3D kamery.

ToF kamera by umožnila vytvořit 3D model okolí stejně, jako to Face ID dělá v případě vašeho obličeje. Nebylo by to nicméně limitováno jen na uživatele, šlo by tím tvořit veškeré okolí. Fakt, že má nová technologie dorazit nejdříve do iPadu, není náhodný – 3D modely by totiž následně uživatel upravoval pomocí Apple Pencil.

Je jasné, že tímto bychom dále prohloubili možnosti rozšířené reality. Zejména, když Gurman mluví o příchodu AR brýlí v přibližně podobnou dobu. Ve stejnou chvíli má navíc dorazit i iPhone s podporou 5G sítí. Kuo věří, že kombinace všeho s vylepšenými Apple Maps by vedla k obhájení veškerých investic Applu do augmentované reality.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.