imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Face ID na iOS 12 zvládne rozpoznávat dvě tváře


Od příchodu Face ID se objevuje stále více žádostí o to, aby uživatelé mohli pro ověřování používat více obličejů. A přestože nejde o původně zamýšlenou funkci nové možnosti, sny se nám přetvářejí v realitu.

Když se zjistilo, že Apple u iPhonu X skutečně přejde od čtečky otisků prstů k Face ID, mnoho uživatelů nebralo změnu zcela pozitivně. Co když si nechám narůst vousy, nasadím si brýle nebo budu po nějaké pořádné akci? Tyto obavy se naštěstí nepotvrdily, Face ID se ukázal ve skvělém světle. V porovnání s Touch ID však zůstala jedna nevýhoda:

Face ID rozpozná pouze jeden obličej.

Neříkáme, že jde o něco, co by nám způsobovalo bezesné noci. Bylo by ale fajn, kdyby se k jednomu zařízení mohlo přihlásit více uživatelů, kteří žijí v jedné domácnosti. Poptávka se každopádně objevovala stále častěji.

Vypadá to, že Apple (i když ne zcela) problém dokázal vyřešit, s iOS 12 totiž přichází v nastavení Face ID i položka Alternative Appearance. Nejde primárně o přidávání více uživatelů, jde o rozšíření možnosti ideálně rozpoznávat obličej uživatele (například v situaci, kdy máte klobouk, sluneční brýle nebo více make-upu).

Podle prvních zpráv lze ale Alternative Appearance využít i k přidání nového obličeje, jenž zařízení odemkne. iPhone X s iOS 12 bez problému více tváří rozpozná.

Možnost přidat více uživatelů do Face ID je pravděpodobně v dlouhodobém plánu Applu, mnoho informací naznačuje příchod bezrámečkového iPadu Pro s Face ID. A právě tablet je často zařízením, jež používá více uživatelů.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.