imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Face ID je neprolomitelné


Forbes otestoval několik zařízení s rozpoznáváním obličeje na trhu a Face ID získalo známku A+.

Většina výrobců dnes do svých vlajkových lodí zahrnuje rozpoznávání obličejů. V jejich rychlosti a zabezpečení jsou ale obrovské rozdíly. Možná je vám jasné, že nejsložitější a nejdražší biometrické rozpoznávání vytvořil Apple. Jedna věc ale doteď jasná nebyla, tedy jak velké rozdíly mezi konkurenty vlastně jsou.

Face ID bylo představeno před 1,5 rokem jakožto průkopník trhu a uživatelům sloužilo dokonale. Navíc se po odstranění snímače otisku prstů jedná o jediný způsob identifikace. Face ID tak dokonale fungovat muselo.

Forbes nyní vyzkoušel, čí systém rozpoznávání obličejů funguje nejlépe. Vzali čtyři zařízení (OnePlus 6, Samsung S9, Samsung Note 8 a LG G7 ThinQ), 3D scanner studio a 3D tiskárnu. Na každém zařízení nastavili ten stejný obličej, vytvořili jeho tištěnou 3D verzi a s ní se snažili zařízení obelstít.

OnePlus 6 se podařilo obelstít okamžitě a ze všech systémů byl tento nejslabší. Samsungům se dařilo o něco lépe. Samsung S9 a Samsung Note 8 ale prolomitelné byly. I pokud jste si se zabezpečením pohráli, výsledkem byl akorát delší čas odemknutí, nic jiného.

LG G7 ThingQ trvalo odemknout nejdéle, nicméně to bylo Face ID iPhonu X, které se prokázalo jako celkově neprolomitelné. Mezi výrobci Androidu jsou viditelně obrovské rozdíly a v těchto telefonech jsou primitivnější technologie záměrně.

Mluvčí OnePlus se vyjádřil ve smyslu, že neustále pracují na nových technologiích. Společnost se nicméně soustředí na rychlé a jednoduché řešeních namísto bezpečnosti a výrazně doporučuje nastavit také další metody autentizace, jelikož jejich zařízení umožňují i jiné možnosti, jak se k nim přihlásit, například heslo nebo otisk prstu.

V případě OnePlus nemůžete za použití rozpoznávání obličeje platit ani využívat bankovní služby. Ty vyžadují krok navíc. Apple ovšem zaznamenal prvotřídní výsledek a my máme skvělý pocit z vědomí, že jsou naše data v bezpečných rukách.

Zdroj: Forbes

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.