imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Facebook Messenger se stal zázračně lepším


Nikdy bychom si nepomysleli, že to někdy řekneme, ale je to tak – snad poprvé v historii se ve Facebook Messengeru objevily užitečné nové funkce.

Nedávno se mi stalo něco neobvyklého. Jel jsem městem a psal si s přáteli na Messengeru, kteří dosud nejsou na iMessage. Všechno bylo úplně normální. Autobus přijel, já se podíval na displej, abych mohl odpovědět, a stal se zázrak.

Facebook Messenger, ten pomalý, nechutně neučesaný a zabordelený kus softwaru, se ve vteřině zázračně vyléčil.

Opravdu, ukážeme vám to:

Jak vidíte, je nyní mnohem jednodušší a přehlednější. Minimalistický design jen se třemi možnostmi na spodní liště. Tlačítka pro kameru nebo novou zprávu zmizela, aplikace se zásadně zrychlila. Žádné swipování nebo zbytečné efekty. Dokonce i reklamy jsou pryč. Novou verzi aplikaci můžete zcela ztišit, pokud máte raději pouze režim vibrací. Málem jsem se rozbrečel.

Trochu jsem posmutněl, když jsem zjistil, že nejsem jediným vyvoleným. Nový vzhled byl představen na konferenci F8, jež se odehrála v květnu, na reálné nasazení jsme však čekali až do teď. Hned v redakci jsme si potvrdili, že ne každý má novou verzi – jestliže mezi vyvolené zatím nepatříte ani vy, nebojte a buďte trpěliví, Facebook vás časem také obdaruje.

A mluvíme tu o skutečně božském daru.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.