imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Na Facebooku nebude tlačítko „nelíbí se mi“


Někoho může zklamat zpráva, že se na Facebooku neobjeví tlačítko „nelíbí se mi“. Zástupce společnosti potvrdil příchod jiné možnosti pro vyjádření negativních pocitů.

Kreativní setkání asi nebylo úplně nejlepší. Řešení totiž zní na první pohled dost nudně – testuje se možnost hlasování. Nemá jít o ekvivalent „to se mi nelíbí“, ale má Facebooku dát zpětnou vazbu o tom, co lidé považují za nepřiměřené, urážlivé a zavádějící.

Jinak řečeno, místo ofenzivního tlačítka přišel Facebook se značkovačem na trolly. Takto se budou dát filtrovat komentáře, které jsou placenými příspěvky nebo nástrojem propagandy.

Netestujeme tlačítko „nelíbí se mi“. Hledáme funkci, která by lidem dala možnost dělat zpětnou vazbu ke komentářům u veřejných příspěvků.

Tlačítko pro negativní hodnocení by v budoucnu mohlo vypadat takto:

Tlačítko zároveň skryje komentář tomu, kdo příspěvek nahlásil jako zavádějící nebo urážlivý, navíc se o tom dozví Facebook. Facebook nedá zpětnou vazbu komentujícímu ani dalším uživatelům. Díky tomu se pravděpodobnost náhodné války proti několika komentujícím snižuje k nule.

Může jít o první krok Facebooku k zastavení postupně se šířících fake news a k jejich odstranění na zdi uživatelů.

Lidé si tlačítko „nelíbí se mi“ žádají již dlouho. V roce 2015 však zakladatel společnosti potvrdil, že jej uživatelé nedostanou. Podle něj by měl krok špatný vliv a byl by pro sociální síť hrozbou. To je dost možná také důvod, proč nové tlačítko nebude ani tak „nelíbí se mi“, jako spíš „tohle vidět nechci“.

Zdroj: TechCrunch

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.