imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

usb-c nabíječka

Fotky USB-C nabíječky pro iPhony


Na čínském fóru se objevily obrázky USB-C nabíječky budoucích iPhonů.

Nedávno jsme se bavili o podpoře USB-C v iPhonech a došli jsme k závěru, že Apple se svého Lightning konektoru u svých mobilních zařízení v blízké budoucnosti nevzdá. Stávající situace se ovšem nedá udržet dlouho, jelikož nové MacBooky nejsou kompatibilní s žádným iPhonem ani iPadem.

Řešení je přitom naprosto snadné. Prostá USB-C nabíječka s kabelem USB-C – Lightning. Problém vyřešen. iPhony by šlo připojovat k novým MacBookům bez adaptérů a Apple by se nemusel zbavovat technologie Lightning.

usb-c nabíječka

Podle některých zpráv se Apple k takto obrovskému kroku odhodlává a my můžeme doufat, že jde o pravdivé informace a ne pouhé sny. Naději zvyšují nedávno uniklé rendery a obrázky adaptéru.

Na takové nabíječce není nic zvláštního. Z jedné strany se nachází USB-C zdířka a na druhé zástrčka do americké zásuvky. Nápis na spodní straně se sice nepodobá Applu, může se ale jednat jen o vlastnost prototypu. Pozorovat lze ale hodnoty 3 A při 5 V a 2 A při 9 V, což odpovídá 15 a 18 W. V porovnání s nynější 5W nabíječkou jsou takové hodnoty dostatečně vysoké pro rychlé nabíjení, které podporují nejnovější iPhony, akorát jim k tomu chybí potřebná nabíječka.

usb-c nabíječka

Bohužel neexistují žádné důkazy, že se jedná o reálné obrázky a je nutno je tedy brát s určitou rezervou.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!