imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Funkce „Zpět na můj Mac“ bude zrušena


Apple začal upozorňovat uživatele macOS Mojave o ukončení podpory funkce Zpět na můj Mac. Společnost nabízí placené alternativy.

Zpět na můj Mac umožňuje připojení na jiný Mac například za účelem sdílení souborů nebo sdílení obrazovky. Apple popisuje funkci následovně:

Pomocí funkce Zpět na můj Mac se můžete přes internet bezpečně připojovat ke svým ostatním Macům.

Netvrdím, že se jedná o tu nejpoužívanější funkci macOS, když je ale potřeba (když například potřebuje rodina profesionální pomoc), něco takového se může hodit. A tomu je nyní konec.

Bylo podezřelé, že funkce chyběla už v první vývojářské beta verzi masOS Mojave a neobjevila se ani v žádných dalších. Místo toho začal Apple uživatele informovat, že funkci úplně zruší.

Důvod pro toto rozhodnutí společnost neudala, dá se ovšem předpokládat, že použití bylo daleko komplikovanější, než by si Apple přál. A vzhledem k tomu, že existují různé alternativy, funkci již podporovat nebude

Místo funkce Zpět na můj Mac zdarma navrhuje Apple placené alternativy. Pro sdílení souborů iCloud, na který se ve velikosti 5 GB moc nevleze a bez dokoupení prostoru navíc je jeho využití omezené.

Pro sdílení obrazovky doporučuje Apple Remote Desktop za 79,99 $. Děkujeme! Naštěstí existují alternativy zdarma například v podobě TiemViewer.

Nejedná se sice o žádnou tragédii, stále se ale mohla funkce občas někomu hodit. Škoda.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.