imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

GarageBand slaví 15leté výročí


Hudební studio Applu, které je vhodné jak pro profesionální účely, tak pro běžné uživatele, a navíc je zdarma, slaví své 15. narozeniny.

Mnozí považují laptopy pouze za kus hardwaru. Když se ale rozhodujete, jaké zařízení koupit, dobrým důvodem pro Mac je také spousta vysoce kvalitního softwaru, který přichází již v balení. Nepotřebujete si zvlášť kupovat nejnovější operační systém ani kancelářské balíčky, jelikož většině uživatelům bohatě postačí originální aplikace.

Mezi ně se řadí také GarageBand. Podle mě se sice nejedná o až tak oblíbenou aplikaci, nicméně Steve Jobs se při jejím představení vyjádřil následovně: po celém světe se nachází hromady amatérských umělců, kteří takovouto aplikaci snadno využijí.

Měla by být vhodná pro profesionální využití, ale pro její používání byste nemuseli profesionálem být.

Toto je hlavním mottem při vývoji GarageBand. Pojďme v rámci dnešního výročí trochu zavzpomínat a podívejme se na 15 let staré představení v podání Steva Jobse. Jednoduše se na Jobse velmi dobře dívá, v jaké pohodě představuje funkce GarageBand zpoza stolu, podobně jako kdyby se vám chlubil soused s poledním úlovkem. Dokonce si i podupává nohama.

Zdroj: 512pixels

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.