imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Google Chrome brzy přijde s tmavým režimem


Vývojáři Googlu implementovali do systému Chromia kód pro tmavý režim. Od teď už je jen otázkou, kdy se dočkáme. Je jisté, že do Google Chrome přijde oficiální Dark Mode.

Od příchodu macOS Mojave se na vlnu tmavého režimu přidává stále více aplikací. Rychlejší vývoj pochopitelně vidíme u menších týmů a aplikací, jde o zásadně flexibilnější software a studia. Nicméně i giganti se snaží držet krok a vidíme první vlaštovky.

Jednou z nich je třeba Google Chrome. Open source jádro Chromium již v sobě změnu implementovanou má. Další na řadě tak bude velký prohlížeč, vše jen musí projít testováním Canary, vývojářů Chromu a betami.

Proto nevíme, kdy přesně se tmavého režimu dočkáme. Další velký update na Chrome 72 je plánovaný doprostřed ledna, pravděpodobnější je však 73. verze. Ta by měla dorazit někdy v průběhu března.

Redaktorům MacRumors se podařilo funkci aktivovat, takže máme možnost vše naživo vidět. Největší překážkou se zdá být rozlišení mezi anonymním režimem, který je již v současné době tmavý.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.