imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Google Translate překládá text na fotografii


Už jste si všimli nové aktualizace pro aplikaci Google Translate? Ta byla rozšířena o užitečné funkce a kromě diktování textu dokáže překládat na základě pořízené fotografie nebo nahraného obrázku.

Překladač je jednou z aplikací, kterou si do telefonu instalují lidé jen na určitou dobu. A to při cestě do zahraničí. Anglicky umí skoro každý, ale pokud jedete na dovolenou do Itálie, už to není taková hitparáda. O to víc, když se chystáte na jih země, kde pokud neumíte Italsky, pořádně se nedomluvíte.

10947614_1521663174763695_1502185180_n
Novinky Google Translate

Už nějakou dobu není problém používat Google Translate v živém rozhovoru. Stačí zapnout diktování nebo poslech a aplikace se postará o správnou gramatiku a výslovnost. Co je však novinkou, alespoň u zmíněné aplikace, je překlad textu na obrázku. A to i v režimu živého náhledu.

Google-Word-Lens-iPhone-GIF
Překlad v režimu živého náhledu.

Funkce překladu v živém náhledu pracuje překvapivě dobře. Nejen že nahradí snímaný text, dokáže ho do obrazu i vrátit v podobném stylu. Podpory češtiny se asi jen tak nedočkáme. Může nás tak zatím hřát jen pocit, že něco takového funguje. Mezi kompatibilní jazyky patří angličtina, francouzština, němčina, italština, portugalština, ruština a španělština.

10957980_1521663138097032_648931172_n
Vyberte slova, která chcete přeložit.

Jestliže jste do této chvíle překladač nepoužili, za vyzkoušení určitě stojí funkce překladu přímé řeči. Při hovoru více jazyky aplikace sama rozezná, který používáte a na základě detekce zobrazí správný překlad.

Google Překladač s aktualizovaným základem z Word Lens je zdarma ke stažení na App Store.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!