imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Google vás sleduje všude, i když mu to zakážete


Podle posledních informací se přišlo na to, že Google zaznamenával vaši lokaci, i když jste mu to nepovolili. Navíc vám lhal. Překvapuje to někoho?

Všichni dobře víme, že Google nabízí služby, aplikace a operační systémy výměnou za neustálý sběr osobních dat. Žádná jiná společnost neoperuje s takovým množstvím dat, jako právě Google. Díky tomu mohou být lídrem například na poli umělé inteligence. Upřímně řečeno je takováto firemní politika v pořádku, ovšem za jediné podmínky:

pokud se bude držet pravidel a nebude lhát o tom, co s vašimi daty dělá.

Společnost přitom toto jednoduché pravidlo podle Associated Press a výzkumníků z Princeton University porušila. Během výzkumu totiž přišli na to, že Google sbírá a ukládá data o vaší lokaci, i když jste mu k tomu nedali svolení.

To se děje například v mapách Googlu. Ty potřebují pro správnou navigaci vaše data o poloze. S tím žádný problém není. Nemáme problém ani s tím, že Google tato data ukládá do historie polohy. Proč? Protože lze historii polohy vypnout.

Alespoň to Google tvrdí. Nyní ovšem vyšlo najevo, že aplikace tato data sbírala a ukládala při každém jejím spuštění i bez povolení. Mapy Googlu samozřejmě nejsou jedinou aplikací, která se takto chovala. A to platí pro Android i iOS.

AP kontaktovali Google s několika otázkami. Společnost pravdivost tohoto tvrzení přiznala, zároveň ale upozornila, že to nepředstavuje vůbec žádný problém, jelikož šlo jen a pouze o vylepšování uživatelských zkušeností a mimo to lze funkci vypnout atd. atd. No, nás nepřesvědčil.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.