imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Google vydal PhotoScan na zdigitalizování starých fotografií.


Pokud máte doma spoustu starých a hlavně papírových, rodinných fotek, které byste chtěli mít v digitální podobě, mám pro vás dobrou zprávu. 

V obchodech s aplikacemi je sice mnoho aplikací, na skenování dokumentů či fotografií (jako například populární CamScanner), ale aplikace, kterou před pár dny vydal Google je něčím výjimečná. Jmenuje se PhotoScan a umí naskenovat a zdigitalizovat prakticky kteroukoli fotografii, a to bez odlesků.

Aplikace funguje na principu, že na stůl položíte fotografii, kterou chcete zdigitalizovat. Poté pustíte aplikaci, ve které zaměříte onu fotografii na stole. Aplikace sama zdetekuje okraje fotografie a zobrazí na displeji telefonu virtuální body, na které musíte zamířit kamerou a PhotoScan ji poté vyfotí. Virtuální body jsou celkem čtyři, v každém rohu jedna.

BN-QU736_photos_GR_20161114232400

Ptáte se, k čemu slouží tyto body? Odpověď je jednoduchá, aplikace vás nutí vyfotit papírovou fotografii z několika úhlů a předejít tak odleskům ze světel. Papírové fotografie jsou většinou na lesklém papíře, a to zdigitalizování přes mobilní telefon moc nepomáhá. Pokud se ale ve finálním produktu zdigitalizované fotografie přeci jen nějaký ten odlesk objeví, aplikace ho umí bez vašeho vědomí vyretušovat. Fotku poté můžete uložit a objeví se ve vaší galerii fotek.

Osobně jsem aplikaci testoval na několika fotografiích a výsledek byl vždy velice slušný. Aplikaci jsem porovnával s konkurenčním CamScannerem, který je sice primárně určen na skenování dokumentů, ale fotografie oskenoval velice obstojně. Dalo by se říci, že CamScanner nabízí stejné funkce, jako PhotoScan, ale to není pravda. PhotoScan vyhrává v případech, že jsou na fotografiích odlesky.

Aplikace je dostupná pro iPhone a je ke stažení v AppStore zdarma.

Available_on_the_App_Store_0
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!