imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

brýle rozšířená realita

Gurman: brýle pro AR od Applu jsou na spadnutí


Novinář Bloombergu potvrdil zvěsti točící se kolem brýlí pro rozšířenou realitu od Applu. Navíc přidává nějaké další informace.

Zdá se, že se produktová řada Applu brzy rozroste o brýle pro rozšířenou realitu (AR). Do této chvíle se o nich jen šeptalo, ovšem nyní se o nich zmiňuje daleko důvěryhodnější zdroj, Mark Gurman. Kromě toho, že by měly brýle přijít v roce 2020, o nich prý ví daleko více informací.

Například by měly brýle zahrnovat:

  • vlastní displej
  • vlastní čipy navržené speciálně pro ně
  • vlastní operační systém
brýle rozšířená realita

Apple urychluje vývoj a výzkum, a pokud půjde všechno podle plánu, potřebná technologie bude připravena již v roce 2019 a hotový produkt v roce 2020. Gurman nicméně dodává, že jsou tyto termíny „značně agresivní“ a může dojít ke zpoždění. V takovém případě bychom se ale neměli ničemu divit.

Unikátní operační systém by byl postaven na základech iOS a přezdívá se mu rOS, od pojmu „reálný operační systém“. Za systém bude zodpovědný bývalý manažer Applu pro hry a grafiku Geoff Stahl. Podle Gurmana Apple ještě nerozhodl o všech detailech rozhraní, v tuto chvíli mají nicméně na prototypech probíhat testy dotykové obrazovky, ovládání Siri a ovládání pohybem hlavy.

brýle rozšířená realita

Tim Cook na podobnou otázku reagoval nedávno a jeho odpověď příliš pozitivně nezněla:

Pokud v blízké době uvidíte na trhu něco takového, nebude to něco, s čím by se kdokoliv z nás spokojil. Podle mě by se s tím nespokojila drtivá většina uživatelů. Být první je nám u zadku, my chceme být nejlepší a poskytnout lidem skvělý zážitek.

brýle rozšířená realita

Jisté ale je, že nad tím přemýšlí minimálně v teoretické rovině. Jaká je lepší příležitost vytvořit adekvátně kvalitní technologii, když ještě žádná taková neexistuje? Apple na to veškeré potřebné prostředky má a dle všeho se do toho začíná pouštět.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.