imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Gurman: Brzy přijdou Retina MacBook Air a Pro Mac Mini


Dobře známý redaktor Bloombergu se podělil o pár informací k očekávaným zařízením. Můžete začít psát seznam vánočních přání, na podzim možná čeká debut hned dvou zařízení.

Ohledně výše zmíněných zařízení jsme mohli slyšet více či méně věrohodné spekulace již dříve, nyní se však připojil i pravidelně skvěle informovaný Mark Gurman, žurnalista Bloombergu.

Podle jeho verze bychom se brzy mohli dočkat nového modelu řady MacBook Air, a to s Retinou a tenčími rámečky kolem displeje. Poslední roky byla budoucnost Airu dost nejistá, někdo už myslel na to, že řada skončí. Vypadalo to, že se linky s MacBooky Air zastaví a zůstane tu jen MacBook s Retinou.

Jsme ale rádi, že podle Gurmana jedna z nejoblíbenějších produktových řad Applu zůstane. Navíc se dočkáme zlepšení dosavadní největší slabiny – displeje. Pokud se bavíme o cenách, Gurman jen doplnil, že bude nižší než u MacBooků s Retinou. Air by tak i nadále mohl zůstat nejlevnějším produktem mezi MacBooky. Mimochodem by se kromě MacBooku Air měl dočkat vylepšení i právě MacBook s Retinou.

Naštěstí nám Gurman dal ještě další důvod k radosti. Podle jeho zákulisních informací se můžeme těšit i na upgrade Macu mini, což už jsme také očekávali delší dobu (navíc k tomu odkazoval i sám Apple), ale až do teď jsme neměli jasný důkaz. To se upřímně moc nezměnilo, alespoň však víme, že jestli všechno půjde podle plánu, dočkáme se zařízení pro profesionální uživatele. Očekáváme tedy nové možnosti úložiště, silnější procesor a pochopitelně i vyšší cenu.

Říjen 2014 byl posledním měsícem, kdy se Mac mini dočkal updatu…

A kdy se dočkáme? Podle oblíbeného proroka se s novinkami setkáme už v říjnu, krátce po vydání nových iPhonů. Jestliže si vzpomínáte, klíčový update MacBooků Pro se také odehrál v říjnu roku 2016. Je tak reálné, že by novinky ještě stihly vánoční sezonu, vydání v jednu chvíli s iPhony však v plánu není.

Nemůžeme se rozhodnout, na co se těšíme víc. Jak to máte vy?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.