imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Gurman: Do Apple Watch pravděpodobně přijde sledování spánku


Podle známého analytika v současnosti Apple experimentuje s touto funkcí, do hodinek by ji americká firma měla nasadit nejpozději v roce 2020.

Od svého uvedení v roce 2015 se Apple Watch stále více zaměřují na zdraví. Z dat, která senzor pro sledování srdce získává, může být vyvozeno mnoho informací. Hodinky pak sledují vaši tepovou frekvenci, detekují pády, od čtvrté řady máme i funkci EKG (v Americe). Nicméně funkce, jež by byla velmi užitečná, stále chybí – sledování spánku.

Jak všichni víme, spánek je pro zdravý život důležitý. Je stejně důležitý, jako správná strava nebo cvičení. Přestože mnoho lidí spí raději bez hodinek, řada dalších by funkci ráda využila.

Je tu ale velký nepřítel – výdrž baterie. I když nejnovější verze Apple Watch vydrží až dva dny, monitorování spánku sebere mnoho energie, hodinky by musely fungovat celou noc.

Navzdory tomu však Gurman oznámil, že Apple chce funkci přinést a mohlo by se mu to povést. Do roku 2020 by se měla objevit. Více informací však již neměl.

Když se nad tím zamyslíme, jsou tu tři různé scénáře, které by situaci s baterkou vyřešily. Je tu možnost integrace větší baterky. Při použití současných technologií nedokážeme určit, o kolik by se dala kapacita navýšit, aniž by hodinky ztloustly. Druhou možností je, že Apple vytvoří nějaké energeticky nenáročné řešení – třeba software, kterému by hodně pomáhal koprocesor.

V neposlední řadě je zde opravdu rychlé nabíjení. Takto by vše zůstalo při starém, jen byste si během sprchování hodinky naplno nabili.

Doufáme, že vývojáři z Applu najdou nějaké šikovné řešení a zabudují jej do hodinek. Do té doby si musíme vystačit s více či méně fungujícími aplikacemi vývojářů třetích stran.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.