imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Gurman: iOS 13 přinese Dark Mode


Mark Gurman si nedá pokoj a zveřejňuje nějaké informace o iOS 13, iPhonech na rok 2019 a další generaci iPadu mini. Připravte se na nával novinek!

Momentálně nejdůvěryhodnější osoba shromáždila veškeré své informace o očekávaných produktech Applu. Pojďme se na ně postupně podívat.

iOS 13 – Dark Mode

Ohledně tohoto tématu bych se moc neradoval, jelikož poslední tři roky se hovoří o tom, že následující iOS přinese podporu Dark Modu a nikdy se tak nestalo. Tentokrát nicméně informaci přináší samotný Gurman a tomu se dá většinou věřit.

Zmiňuje také renovovanou platformu CarPlay, úplně novou Home screen a lepší správu souborů. Dojít má také na modernizaci iPadu, ve kterém by mohlo jít umístit dvě okna stejné aplikace vedle sebe nebo procházet několika verzemi jedné aplikace jako v prohlížeči.

iPhone 2019 – trojitá kamera

Tato zpráva již přišla z několika zdrojů a konečně ji potvrdil také Gurman. Tento rok by měl dorazit první iPhone s trojitou kamerou. Podle informací jí bude osazen pouze model Max, který bude umět větší optický zoom, větší počet pixelů a širší úhel záběru.

Design by měl zůstat tento rok stejný, nicméně kamera dostane pokročilejší softwarové funkce. Telefon bude osazen novým procesorem třídy A a vylepšeným senzorem pro Face ID. Podle Gurmana vlastní Apple několik prototypů s USB-C konektorem místo vlastního Lightning. Prozatím se ovšem jedná pouze o testování a finální integraci nelze brát za jistou.

iPad mini – skutečně dorazí

Gurman zmiňuje také iPad mini, ačkoliv jen zběžně. Podle něj by měl letos skutečně dorazit. Následovník 9,7palcového iPadu by měl povyrůst na 10 palců, dostat silnější procesor a ponechat si konektor Lightning. Ve spojitosti s novými iPady přichází konkrétní znaky teprve nyní.

Zdroj: Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.