imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ipad

Gurman: iPad s Face ID a iOS 12


Analytik Bloombergu Mark Gurman se v poslední zprávě podíval do budoucnosti a předpovídá, co můžeme očekávat s příchodem iOS 12. Nezapomněl ani na iPad.

V jednom z dřívějších článků jsme tvrdili, že iOS 12 by mohl být něco jako Snow Leopard mobilních operačních systémů. Místo nových funkcí by se tedy mohl Apple soustředit zejména na stabilitu a menší aktualizace. Až doposud ovšem o menších aktualizacích nepadlo ani slovo.

Kdybychom je měli dnes shrnout jedním slovem, bylo by to animoji. Ty bude možno používat také ve FaceTime video telefonátech, ve kterých se budeme moci v reálném čase proměnit na kočičky, štěňátka a hovínka. To vše si navíc budeme moci užívat i na tabletech, kde je navíc větší displej a tedy lepší prožitek. Podle Gurmana by mohl Apple představit iPad s Face ID. To potvrzuje také zdrojový kód z minulého týdne.

ipad

Kromě toho bude iOS 12 s kódovým označením Peace zahrnovat několik nových funkcí. Mezi ně by měl patřit vylepšený mód Do Not Disturb, několik předělaných nativních aplikací a iPad by mohl zvládat aplikace pod záložkami, což by znamenalo, že jedna aplikace by mohla běžet paralelně ve dvou záložkách. Tím by se opět sobě přiblížily systémy iOS pro iPad a macOS.

Gurman mluví také o příchodu univerzálních aplikací. Pokud si takovou aplikaci stáhnete na Mac, bude se jednat o stolní aplikaci ovladatelnou myší, pokud si ji stáhnete na iOS, půjde o mobilní aplikaci ovladatelnou dotykem. Více si o tomto tématu můžete přečíst v našem dřívějším článku. Nicméně bychom byli v tomto případě poněkud obezřetní, jelikož Apple v poslední době oficiálně trochu zpomalil a tato novinka tak může být posunuta až na rok 2019. Ale kdo ví.

macbook

Podle nás nepřinese letošní WWDC tolik vzrušujících novinek, na druhou stranu stabilní systém za to rozhodně stojí.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.