imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nové procesory kaby lake v macbook na wwdc

Gurman: Na WWDC by mohly MacBooky dostat procesory Kaby Lake


Analytik Bloombergu Mark Gurman se takřka nemýlí a hovořil o tom, že v rámci letošní Worldwide Developers Conference by mohly nové procesory dostat nejen Mac Pro, ale také základní MacBooky a dokonce i MacBook Air.

Při loňském uvedení nových MacBooků Pro na trh mnoho lidí společnost kritizovalo za to, že své počítače neosadila nejsilnějším dostupným hardwarem. Musíme přiznat, že z určitého pohledu byla tato kritika odůvodněná a MacBooky Pro 2016 dostaly tu stejnou šestou generaci Intel Skylake procesů jako jejich předchůdce z předchozího roku. A i kdyby to Apple omlouval jakýmkoliv způsobem, v tomto případě se prostě o modernizaci nejedná.

Nicméně v lednu byly na Consumer Electronics Show, známé pod zkratkou CES, představeny nejnovější procesory Intelu Kaby Lake, u kterých společnost slíbila průměrný nárůst výkonu o desítky procent, což je něco, co si nemůžeme nechat ujít. Uživatelé mohou očekávat nárůst výkonu u moderního 4K a 360° obsahu až o vynikajících 65 %. Mezi propagované funkce pak patří vylepšení zabezpečení, novinky ve zpracování médií a vývoj pro VR a herní zážitky.

nové procesory kaby lake v macbook na wwdc

Pokud tedy předpovídá Gurman budoucnost správně, pak se toho všeho u MacBooků dočkáme na WWDC. A u MacBooků to platí pro všechny tři modely: MacBook Pro, MacBook a překvapivě také 13″ MacBook Air. Kdybychom měli být upřímní, tak jsme spíše očekávali, že bude Air nemilosrdně vyhozen z celé produktové palety, nicméně se velice rádi necháme od Applu překvapit, jelikož Air je stále „MacBookem pro lidi“. Jde o skvělý počítač pro velkou řadu uživatelů a je dostupný i z pohledu cenové politiky Applu. Nicméně to vypadá, že jeho nejslabší článek, displej, Retinu nedostane.

Nejde očividně o úplně světobornou aktualizaci, je ale stále možné, že Apple v tichosti vydá nové laptopy. Nějaké laptopy se ale blíží a Apple si tak konečně může odškrtnout jednu věc ze svého seznamu úkolů. Jedinou věcí, se kterou se ještě bude muset vypořádat, jsou porty (správně, Apple, neodebereš z MacBooku Air všechny ty dobré a užitečné porty výměnou za jediný USB-C, ŽE NE?!).

nové procesory kaby lake v macbook na wwdc

Při uvedení jsme počítali, že série čipů 28W U (7267U/7287U/7567U) může být přidána do dalších 13″ MacBooků Pro, a pokud dojde k aktualizaci i Macu mini, mohl by jr dostat i on, jelikož oběma počítačům se obvykle dostává od Applu stejného hardwaru. Pro 15″ MacBook Pro by byla dokonalá série 45W H. 7700HQ by pak mohl být součástí základních modelů a 7820HQ by mohl sloužit v silnějších laptopech, těm nejsilnějším by pak mohl být osazen 7920HQ.

Zda k tomu nakonec doopravdy dojde nevíme, nicméně k zjištění celé pravdy již moc dlouho čekat nemusíme…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.