imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone

Gurmanova předpověď pro WWDC: vzrušující nuda


Známý analytik Bloombergu zveřejnil svá očekávání od letošní WWDC. Společnost sice pracuje na několika úchvatných hardwarových a softwarových inovacích, ty jsou ale prozatím pozastaveny. Zbytek už tak vzrušující není, ale potenciál neztrácí.

O víkendu vám představíme naše vlastní očekávání z pondělní keynote. Níže tedy naleznete pouze myšlenky prvotřídního a oceňovaného analytika Marka Gurmana.

ios 12

Čeho se podle něj dočkáme:

  • Monitorovací nástroj v iOS, pomocí kterého budeme moci sledovat čas strávený na telefonu.
  • ARKit 2 – konečně se dočkáme AR her pro více hráčů!
  • Podle Johna Grubera se sice žádného Projectu Marzipan (sloučené aplikace pro iOS a macOS) nedočkáme, Gurman ovšem tvrdí, že o nich na WWDC bude možná řeč.
  • Další menší inovace jako ztišitelné notifikace, monitorování akcií, Animoji pro FaceTime atd.

Paradoxně seznam „čeho se nedočkáme“ je mnohem zajímavější. Podle Gurmana pracuje Apple na hromadě vzrušujícího softwaru a hardwaru. Většina softwarových inovací (jako kompletní redesign) by se mohla objevit v iOS 13 a hardware „až to bude“. Na co se tedy můžeme těšit?

Čeho se nedočkáme (zatím):

  • Modernizace 12” MacBooku a MacBooku Pro o nejnovější čipy Intelu.
  • Následovníka vstupního MacBooku Air (s cenou pod 1000 dolarů a s displejem Retina).
  • iPadu Pro X, tedy iPadu Pro s bezrámečkovým displejem (možná OLED?) a Face ID.
  • Nových Apple Watch se stejnými rozměry ale o 15 % větším bezrámečkovým displejem a zpětnou kompatibilitou s dnešními řemínky.
ipad pro x

Nezapomeňte si nás naladit také 4. června. Veškeré informace vám předáme ještě horké!

Zdroj: MacRumors, Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.