imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Hádejte, které emoji je příbuzným hovínka


Je to již deset let od chvíle, kdy Apple vydal svých prvních 500 emoji pro iPhone. Jedna z bývalých stážistek se podělila o své vzpomínky z doby, kdy ještě nikdo emoji neznal a které se časem staly standardní součástí naší komunikace.

Před deseti lety Angela Guzmanová studovala grafický design, během svého studia podala přihlášku na letní stáž v Applu. Tři měsíce ve společnosti strávila pod křídly Raymonda, jednoho z nejlepších tvůrců ikonek na světě. Představil Angele pohled Applu na symboly, ikony a zeptal se jí na emoji.

Angela pochopitelně nevěděla nic o japonském slově, které tehdy ještě nemělo anglický ekvivalent. Během krátkého tréninku ji připravili pro hlavní část stáže. Možná ani ona, ani její mentor nevěděli nic o tom, že jednou emoji změní základy naší digitální komunikace.

Jejím prvním emoji byl zásnubní prstem. Vybrala si jej, jelikož měl složité textury, jako třeba kov nebo drahokam. Pro začátečníka velice složité. Strávila celý den kreslením světel. Jakmile se stávala lepší a lepší, stala se dobrým přítelem Raymonda. To byla doba, kdy se odehrávaly historky, jako je tato.

Emoji jsou občas vtipnější, než jak bylo původně zamýšleno.

Raymond znovu použil hromádku šťastného hovínka na vrch kornoutu na zmrzlinu. Teď, když to víte, už to nikdy neodmyslíte.

Steve Jobs schválil emoji s v roce 2008 tak v Japonsku odstartovaly. Po čase je začal ve zprávách používat každý. Staly se tak populární, že mají i vlastní merchendising – polštáře, trička, hrníčky.

Nové emoji se pravidelně objevují s updaty unicodu a bez nich už si snad ani naší klávesnici na smartphonu nedokážeme představit.

Zdroj: Medium

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.