imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Hey Siri, OK Google – Google se rozhodl pro mistrovské trollení


Digitální asistentky jednotlivých firem se snaží neustále navzájem předstihnout. Google se nyní do Applu slušně trefil.

Jestli bychom měli vybrat jednu věc, na které se shodnou i ti nejfanatičtější milovníci Applu, je to fakt, že virtuální asistentka od Googlu funguje lépe než Siri. Apple měl skvěle našlápnuto, aby se stal jasným lídrem, jako první totiž digitální asistentku představil. Zatímco však dneska Google Assistant dokáže domluvit schůzku u holiče, Siri musíte dlouho přemlouvat, než vás navede na nejbližší poštu.

Vzhledem k tomu, že je Google Assistant dostupný i pro iOS, má Apple pouze jednu šanci, jak dát Siri vedení. Integrovali své řešení tak hluboko do systému, že se Siri nikdo nemůže rovnat a konkurence je zcela bezbranná. Nebo ne?

Google teď Apple parádně převezl. S iOS 12 přišla i novinka Shortcuts – funkce, díky které můžete pomocí hlasových příkazů ovládat i aplikace třetích stran. No, a v tom je ten trik. Nedávno jsme aktualizovali iOS verzi aplikace s podporou Shortcuts a od teď s příkazem

Hey Siri, OK Google

vyvoláte asistenta od Googlu bez dotyku s telefonem. Zní to divně? Ano. Funguje to? Ano. Šlo o skvělý tah? Evidentně.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.