imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Hiwe: tak trochu jiný chat


Dnes si představíme jednu zajímavou aplikaci na chatování, Hiwe. Hiwe si jde tak trochu jiným směrem, než zavedené chatovací aplikace, jako například Messenger, Whatsapp, Viber atd. Hlavním smyšlenkou této aplikace je to, že si píšete s neznámým člověkem na druhé straně. 

Jeden ze spoluzakladatelů Hiwe prezentuje aplikaci takto:

Hiwe je mobilní chatovací appka, brandovaná jakožto chat z 90. let v dnešních telefonech. Hlavní myšlenkou aplikace je – chci si pokecat s někým koho neznám, o společném tématu.

Pokud si vzpomenete, tak v 90.letech se chatovalo následovně. Člověk šel na několik málo  existujících serverů, jako byly (a možná ještě jsou) lidé.cz nebo pokec.cz. Zde se uživatel zaregistroval a mohl se pustit do psaní si s neznámým člověkem. Stejným směrem jde také aplikace Hiwe, kde po registraci uvidíte aktuální místnosti a témata, do kterých se můžete připojit, nebo vytvořit nové.

IMG_0696-1024x584

Co jsem aplikaci testoval, tak jsem zjistil, že Hiwe používají spíše teenageři, kteří se nudí ve škole, nebo chtějí s někým flirtovat online. Tomu také odpovídá obsah, který mě moc nezaujal. Nevím, možná to bude tím, že mi je 24 let a aplikace mě zkrátka věkově minula, stejně jako například Snapchat – mimochodem, který jsem se také snažil používat a nějak to nešlo.

V aplikaci je spousta místností, jako například: Nuda ve škole, Hezký kluk hledá hezkou holku – napiš!, Lesbický chat, Chat o hudbě, sportech a mnoho dalšího… Po otevření místnosti se objeví chat tak, jak ho známe z dnešní doby. Můžeme posílat texty či obrázky. Po odeslání každé zprávy se nad chatovací bublinou objeví velkým písmem vaše přezdívka, takže v místnosti nikdo nepřehlédne, že má novou zprávu.

IMG_0696-1024x5842

Aplikace je zdarma dostupná v AppStore a Google Play. Při registraci po vás aplikace chce přezdívku, email, věk, lokalizaci a nepovinný profilový obrázek. Hiwe má jistě velký potenciál pro věkovou skupinu 14-18 a těmto lidem dokáže zahnat nudu, ale jak jsem psal výše, mě moc neoslovila.

Pokud tedy chcete poznat, jak se chatovalo a komunikovalo před příchodem Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítí, rozhodně si Hiwe stáhněte. Nevidím to ale na nějaké dlouhodobější využití a používání aplikace. Věkové skupině 20+ ji moc nedoporučuji, protože si ji během hodiny stejně smažete a profil uzavřete. Pokud tedy zrovna nejste pedofil, nebo nevyhledáváte něco extra zvláštního.

Oficiální stránky aplikace: http://www.hiweapp.com/

Available_on_the_App_Store_0
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!