imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Hlavním dodavatelem letošního roku bude Intel


Přestože se mezi Applem a Qualcommem odehrává velká soudní vřava, obchodní vztahy se příliš nezměnily. Intel zatím může bouchat šampaňské.

Před více než rokem se společnosti Apple a Qualcomm pustily do velké debaty. Vše začalo miliardovou žalobou ze strany Applu, který říkal, že Qualcomm využívá neférové metody k přinucení svého partnera, aby musel kupovat jejich LTE čipy.

Netřeba dále vysvětlovat, že si druhá strana myslela úplně něco jiného, když přišla s vlastní protižalobou Applu o délce 134 stran. Qualcomm dokonce požadoval zákaz dovozu iPhonů. Nejde o příjemnou přátelskou výměnu názorů, ale v porovnání s historií Applu proti Samsungu jde jen o takové škádlení. Nevíme přesně, jak se situace v tuto chvíli vyvíjí, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že už by byla krize zažehnána.

Souboj se však dle všeho odehrává pouze u soudu, když se bavíme o obchodní stránce, tam se firmy zvládají domluvit. Podle Kuových informací chtěl Apple do iPhonů implementovat exkluzivně čipy Intelu. Podle anonymního zdroje to však nebude tak jednoduché, jak si mysleli.

Intel je zatím na poli 14nm čipů nováčkem a nic nejde tak, jak si plánoval. Jestliže jsou zákulisní informace pravdivé, dosahují jen poloviny objemu výroby, každý druhý čip totiž nedosahuje požadovaných standardů. A pokud se inženýrům v Intelu nepodaří situaci vyřešit, firma prostě nedokáže dodat požadované množství součástek.

V tu chvíli přichází plán B, s nímž by mohl Applu pomoci právě Qualcomm. Nicméně musíme dodat, že by se v tomto případě dva výrobci podíleli na dodávkách v poměru 30:70. Intel by zůstal hlavním dodavatelem, Qualcomm by zařídil zbytek.

Apple začal čipy od Intelu používat v roce 2016 při výrobě iPhonu 7. Před tím tu byl pouze jeden dodavatel – Qualcomm. Na základě nejnovějších informací bude kompletní přechod hotový v roce 2019, kdy by mohl být Intel jediným dodavatelem LTE čipů pro Apple.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.