imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Toto je HomePod – jsou tu první testovací videa


HomePod právě dorazil k prvním recenzentům, kteří okamžitě vytvořili videa s unboxingem. Posbírali jsme jejich názory a poskládali pro vás seznam kladů a záporů po prvním seznámení se zařízením.

Je to tady. S drobným zpožděním HomePod konečně dorazil do prvních zemí. Slyšeli jsme o něm hromadu spekulací, znali jsme specifikace i příběh na pozadí. Rambo a jeho přátelé kolem reproduktoru objevili řadu detailů. Reálné vyzkoušení je ale přeci jen něco trochu jiného. Pojďme se podívat, jak na první pohled nový přírůstek do ekosystému vypadá.

Ještě před prvními testovacími videi tu máme unboxing. Přichází s ním pochopitelně iJustine, jejíž videa dokáží svou kvalitou rozzářit nejedno šedivější ráno.

Justine Ezariková je jedním z nejvlivnějších technologických influencerů roku 2017. Po mnoha letech s produkty od Applu i tentokrát otevírá balení se stejným nadšením, jako by to bylo vůbec první setkání s podobným zařízením. Tentokrát její široká sbírka nožů nebyla potřeba. Jen tři minuty stačily, aby Siri poprvé nazvala Alexa…

Pokračujme v našem seznamu u The Verge. Jako obvykle připravili nádherné video s podrobnou analýzou a porovnáním s dalšími reproduktory. Jsou tu pozitiva i negativa. Jestliže byste se měli podívat jen na jedno video, bude to právě toto.

Teď přichází kratší, o to však sofistikovanější video. Skupina z Wall Street Journalu nejenže reproduktor otestovala, vytvořila pro něj i zkoušku. Redaktoři zkoušeli zvuk HomePodu, chytré domácí funkce, znalosti Siri – vše následně porovnávali s konkurencí. HomePod s přehledem testem prošel, ale Siri se má ještě co učit.

Nakonec tu je ještě krátké shrnutí od CNetu. Small Smart Home demo, test zvuku a několik otázek na Siri.

Pojďme na shrnutí!

Pozitiva

  • Nejlepší zvuk ze všech – hudbu přehrává lépe než Google Home Max, což se zásadně větší reproduktor. Vývojáři Applu odvedli skvělou práci.
  • Perfektně spolupracuje s dalšími zařízeními skrz HomeKit.
  • Příkaz Hey Siri funguje bezproblémově jak na další vzdálenosti, tak při hluku.
  • Nastavení HomePodu je skutečně jednoduché, automatické kalibrování je vysoce inteligentní funkcí.
  • Siri je radostnější.

Negativa

  • Zamyká vás do ekosystému – Spotify můžete ovládat pouze přes telefon.
  • Jestliže je možnost povolena, Siri přečte vaše zprávy každému na požádání. Jestliže je však vypnuta, nedostanete se k nim ani vy.
  • Chybí několik funkcí, jako podpora více místností či uživatelů.
  • Displej na vrchní straně není příliš informativní.
  • Siri není nejinteligentnější asistentkou vůbec – jelikož neumí česky, tak nás to zas tolik netrápí.

To je k názorům vše, pojďme se podívat na prostředí vývoje reproduktoru. Apple se po vydání podělil o několik fotek.

Testování probíhalo paralelně v několika akustických komorách – v jedněch z největších v USA. V jedné z nich pracovali na perfektním zvuku, v další vyvíjeli rozpoznávání hlasových příkazů pro Siri pro každodenní situace. Ve třetí zatím vytvářeli ideální uživatelský zážitek bez jakýchkoliv ruchů.

Komora samotná sedí na 28 tunách betonu. Panely jsou jednu stopu široké, což přidává dalších 27 tun materiálu, je tu navíc 80 izolujících zavěšení mezi samotnou komorou a betonovou deskou, na které sedí.

Komora je navržena tak, aby měla -2 dBA, což je nižší hladina, než co slyší člověk. Je tu tak prakticky úplné ticho.

Vývojáři Applu udělali skutečně přesnou práci, jinak to ale při snaze vytvořit nejlepší možný domácí reproduktor ani nešlo. Když se podíváme na schopnosti HomePodu, povedlo se jim to. Jedinou slabinou je v tuto chvíli Siri, ale reproduktor samotný může s vývojem virtuální asistentky pomoci.

Opravdu se těšíme, až se HomePod dostane do našich rukou. Hned, jak se tak stane, vás budeme informovat a přineseme recenzi.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.