imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

homepod

HomePod by měl přijít za 4-6 týdnů


Podle analytiků GBH vydá Apple svůj HomePod již v únoru. Hlavním bodem zprávy je nicméně šance, kterou Apple posunutím vydání promeškal.

HomePod je očekáván už nějakou dobu. Byl totiž představen na loňské WWDC, tedy před zhruba 7 měsíci. A Apple si s ním dává opravdu načas, jelikož už se začíná mluvit o nadcházející WWDC. Nicméně podle GBH bychom se měli dočkat za 4-6 týdnů, což by odpovídalo době těhotenství a HomePod se tak může skutečně narodit. A to může být chyba.

homepod

I když nás první chytrý reproduktor zajímá, pro společnost by se mohlo jednat o velkou ztrátu. Uživatelé čekají celou věčnost. Apple oznámil HomePod jako vstup na trh dominovaný Amazonem. V prohlášení sdělil uživatelům toto:

Chvilku vydržte, neutrácejte za chytré reproduktory, brzy budeme mít náš vlastní a budete ho milovat.

Nepochybujeme, že má pravdu. Časem mohou být netrpěliví ovšem i uživatelé zvyklí čekat. Podle GBH není nejšťastnější nechat uživatele čekat tak dlouho, protože:

  • nestihli období svátků,
  • Amazon je na vrcholu a na Vánoce měl obrovské prodeje, které mohly přilákat každého,
  • Google roste a za reklamu na své chytré produkty utratil spoustu peněz.
homepod

GBH ovšem dodává, že HomePod hraje úplně jinou ligu. Amazon s jeho Echem za 50 dolarů se mu vůbec nemůže rovnat. S chytrým marketingem, loajálními uživateli a drsnými specifikacemi má šanci HomePod zaplnit mezeru na trhu a i po tak velkém zpoždění se může jednat o velkého hráče.

Na druhou stranu bychom měli brát data a předpovědi těchto analytiků s menší rezervou, jelikož se přeci jen nejedná o Kua ani Gurmana, nicméně bychom se nedivili, kdyby byl HomePod vydán v rámci několika dní. Tak či tak si zpoždění vybere svou daň.

homepod

Každopádně jsme si jistí, že po novém domácím reproduktoru bude obrovská poptávka a to stejné nám potvrzují i různé průzkumy. Jak je naznačeno výše, HomePod vyplňuje mezeru, ve které žádná konkurence není.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.