imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

HomePod se přesunutí automaticky zkalibruje


To víme z nedávno schválené žádosti o patent. Pokud se technologie do HomePodu dostane, zvládne zařízení ulehčit život svým zákazníkům a po každém přesunu z místa na místo se samo zkalibruje.

Jednou z nejčastěji zmiňovaných výhod HomePodu, jehož distribuce se rozjede v průběhu prosince, bylo „prostorové povědomí“. To znamená, že zařízení neustále sleduje akustické parametry a mění podobu zvuku podle toho, kde se zrovna nachází.

„HomePod využívá prostorového povědomí k tomu, aby věděl, na jakém místě v místnosti je, a mění podle toho zvukový výstup. Tato technologie umožňuje zařízení rychle rozpoznat prostor, na jakém se HomePod nachází, jestli je v rohu, na stole nebo v knihovně. Během několika sekund dodá perfektně optimalizovaný a pohlcující zvukový zážitek, ať už bude kdekoliv,“ píše Apple.

Zní to dobře, že? Teď si ještě představme, že to Apple dotáhne o další krok dál. To, že se k tomu schyluje, napovídá nedávno získaný důkaz v podobě patentu. Jak vychází z popisu, plán je, že HomePod rozpozná jakékoliv přenášení na nové místo a ihned se znovu zkalibruje ve chvíli, kdy jej uživatel umístí na novou plochu. Nabídne tak vždy a všude nejlepší možný zážitek.

Reproduktor může být zpočátku orientován a konfigurován tak, že odpovídající převodníky vytváření zvukový paprsek směřující k posluchači. Jakýkoliv pohyb však může vyžadovat 1) manuální změnu nastavení, nebo 2) kompletní rekalibraci systému tak, aby generované zvukové paprsky opět směřovaly na cílové posluchače.

U tradičních systémů tak musí posluchač manuálně určit, že se jeden nebo více reproduktorů přesunul tak, že je nutná rekalibrace a/nebo úprava. Toto opakované manuální určování přesunu a následné upravování je časově náročné a kazí zážitek uživatele. […]

Popsaný systém a metoda fungují pro určení, zda se reproduktor přemístil, naklonil, rotoval nebo se změnilo jeho okolí, následně sám upraví jeden nebo více parametrů a/nebo může být provedena kompletní rekonfigurace reproduktoru nebo systému reproduktorů.

To znamená, že by se Apple se svým reproduktorem rád dostal do stavu, že ať vezmete HomePod kamkoliv, okamžitě sám rozpozná situaci bez jakékoliv nutnosti lidské interakce, následně se pak zkalibruje pro co nejlepší hudební zážitek. To se může hodit zejména v případech, kdy člověk rád svůj reproduktor neustále přenáší. Prostě reproduktor vezmete do kuchyně, kde děláte jídlo, pak si jej vezmete do obývacího pokoje na trochu hudby, a nakonec do ložnice jako budík.

Po výše zmíněné části se Apple v patentu detailněji věnuje senzorům a součástkám, které jsou pro odpovídající fungování potřeba. Některé z nich se již v HomePodu nachází, nebylo by tak překvapením, kdyby se třeba v jednom z následujících updatů šikovná funkce objevila. Ano, stejně jako u všech dalších patentů platí, že netušíme, zda se vůbec do reálného použití dostane. Na každý pád už polovina z plánu funguje teď, stačí tedy jen dopracovat zbytek.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.