imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

homepod

HomePod zná oficiální datum vydání


Apple vydal iOS 11.2.5 již s podporou HomePodu. Nyní tak chybí jen samotný HomePod. Ale ne dlouho! Apple totiž oficiálně zveřejnil datum vydání.

Včerejší den byl pro HomePod významný. Světlo světa spatřila řada informací a obrázků a poté vyšla aktualizace iOS 11.2.5, která zahrnuje podporu HomePodu. Apple se tak nezdráhal a v oficiálním tiskovém prohlášení prozradil datum vydání.

9. února

Analytikové měli opět pravdu a zpožděné zařízení dorazí na trh během února. Alespoň tedy v USA, Spojeném království a Austrálii. Ano, bohužel v první vlně pouze v těchto třech zemích. Do zemí, které Siri oficiálně nepodporuje, dorazí HomePod až mnohem později.

homepod

Až tak smutnit ale nemusíte. Při vydání nebude dostupných pár klíčových funkcí. Například si uživatelé počkají na podporu více pokojů a stereo připojení. První slouží k hraní hudby ve více pokojích zároveň a ta druhá na vytvoření dokonalého zvukového efektu.

Obě funkce dorazí „později během roku“. Ačkoliv si tedy v České republice na HomePod počkáme, je velká šance, že přijde už se všemi plánovanými funkcemi.

Mimo to vyšel také rozhovor s Timem Cookem. V něm se ptali, proč je HomePod tak dobrý. CEO Applu konstatoval, že díky dokonalému sladění hardwaru, softwaru a kvalitě zvuku. Potvrdil tak domněnku, podle které chtěl Apple představit zejména reproduktor s nejlepší možnou kvalitou zvuku. Siri a všechny další funkce chytrého domova budou jen třešničkou na dortu.

homepod

A jelikož si se Siri až tak moc nepovídáme, mohl by tento přístup znamenat značně příhodnou strategii.

Zdroje: Apple, Engadget, Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.