imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Horor v rozšířené realitě


Viděli jsme dosud řadu aplikací poháněných ARKitem, které byly vtipné, užitečné nebo strašidelné. Až do teď jsme si však museli počkat na něco, z čeho budete po nocích řvát na celý dům.

Apple představil ARKit relativně nedávno, od vydání pak s jeho pomocí vzniká spousta aplikací – užitečné, zajímavé, zábavné. Platformu vývojáři využili třeba pro remake populárního videoklipu od skupiny a-ha, viděli jsme i muže bez tváře nebo pochodující roboty. ARKit však neslouží jen pro zábavu. Už jsme se dívali i na (podle nás) nejužitečnější aplikaci dosud, jež vám může při navrhování ušetřit čas i peníze.

Nyní je čas na nejstrašidelnější věc, jíž ARKit umožnil existenci. Nikdy jsme nepatřili mezi velké fanoušky hororů. Už snímek Paranormal Activity pro nás byl za hranou. Máme tak zhlédnuté jen povinné klasiky, jako třeba Kruh. Jednou z jeho nejznámějších scén je, když Samara (malá, anorektická, emo dívenka s nedostatkem vitamínu D) vylézá ze studny, aby si přišla pro ostatní.

Vývojář Abhishek Singh se rozhodl, že tento výjev převede za pomoci ARKitu do rozšířené reality. Velice zdařilá aplikace umožňuje Samaře, aby vyšla z vaší televize a následně vás pronásledovala po celém pokoji. Jestliže vám taky horory moc nesedí, užijete si to opravdu hodně – Singh odvedl profesionální práci.

Přestože nebyl prvním, kdo s něčím podobným přišel (dříve jsme mohli vidět něco velice podobného od Mika Woodse), tentokrát jde o úplně jinou úroveň kvality. Mimochodem ukazoval aplikaci i svým dětem, což od něj nebylo úplně pěkné.

ARKit 1.5 nám navíc spolu s iOS 11.3 přinese nové možnosti, očekáváme tedy další várky strašidelnějších a strašidelnějších aplikací. Jen jejich testování asi necháme na někom jiném.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.