imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Hyperforma – nesmírně krásné sci-fi z Ruska


Starší hry mohou připomínat Breakout z roku 1976, hru, která inspirovala další hromadu podobných her. Dnešní exkluzivní aplikace pro iOS je jednou z nich. Hra je vysoce kvalitní a přináší nebývalý koncept.

Není snadné přesně určit, díky čemu tato hra vystupuje z řady a činí z ní adepta na uvedení do síně slávy. Jedna věc je ale jistá, Breakout je díky zničitelným prvkům členem této síně.

Během let vyšel nespočet různých mutací a tohoto konceptu se stále nemohou nabažit tvůrci ani hráči. Vývojářský tým NORDUNIT myslel při tvorbě Hyperformy na to samé.

Jejich výjimečný výtvor je moderní adaptací Breakoutu, ve které ničíte dané konstrukce skrze jejich jádro. Zajímavostí je, že váš charakter se může pohybovat pouze dvěma směry, zatímco cíle jsou ve 3D. Klíčem úspěchu je tedy neustále měnícím objektem rotovat. V hardcore módu jsou navíc po každé straně pasti, které znamenají v případě dotyku okamžitou smrt.

Koncept je to zajímavý, stejně jako hratelnost. To ale na vynikající hru stále nestačí. Hyperforma je unikátní díky dokonalému mechanismu, správným příběhem a mimořádnému ozvučení.

Podle příběhu se ponořujete do pradávné sítě zmizelé civilizace a snažíte se najít tajemného uživatele Princess. S postupným pronikáním do sítě se vám celý příběh odhaluje. Pokud ho ale chcete znát do posledního puntíku, musíte v každé úrovni splnit hned několik úkolů.

Celá hra na vás dýchne silnou vědeckofantastickou atmosférou. Vývojáři se inspirovali autory jako William Gibson, Dan Simmons a Peter Watts. Musíme zdůraznit, že je opravdu skvělé, jak na sebe každá úroveň příběhově navazuje. Příběh byl skvělý nápad a nutí vás se neustále posouvat dál přes všech 80 úrovní. Na své trnité cestě potkáte také několik bossů, které lze přemoci pomocí různých mini her.

Hyperforma je založena na platformě Unity. Hra díky tomu vypadá více než dobře. Postupem hrou získáváte nové dovednosti, které dramaticky vylepšují vizuální efekty.

Mně osbně se hrozně líbí menu výběru úrovně. Pokud vás zajímá průběh vývoje, podívejte se do vývojářského logu projektu pod názvem Cubenoid. Hra je dobře optimalizována a ani s jejím designem nebude vaše zařízení nijak zahřívat a zbytečně vysávat baterii.

Unikátní atmosféra hry je doplněna skvělým hudebním doprovodem. Po prvním spuštění dostanete upozornění, abyste pro nejlepší hudební zážitek použili sluchátka. Efekty jsou přesně tak úžasné, jak byste očekávali od prémiové hry. 15 retrofuturistických skladem je dostupných také na Apple Music.

Hraní Hyperformy ve vás vyvolá radostný pocit z toho, že vlastníte zařízení Applu. Každičký detail hry byl vytvořen s pečlivou pozorností. Vývojář hru neustále aktualizuje, a dokonce se rozšiřuje i počet úrovní. Kromě iPhonu a iPadu si hru zahrajete i na Apple TV.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!