imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ikoničtí umělci redesignovali covery Apple Music Play


Apple zahájil nový projekt, ve kterém proslulí designéři přepracovávají covery různých populárních playlistů Apple Music.

Když jsme si přečetli tuto novinku, napadla nás poměrně důležitá otázka. V dnešní době nám všechny streamingové služby servírují nekonečný proud hudby. Jaké jsou tedy nejvlivnější faktory pro výběr alba nebo playlistu? Mají titulní vizuály na náš výběr takový vliv, jaký měly v době, kdy jsme alba kupovali v kamenných obchodech?

Podle Rachel Newmanové, globální ředitelky redakcí Applu, mají umělecká díla obrovský dopad na komunitu. A design playlistů Applu byl spíše standardní a nebyl dostatečnou vizuální reprezentací hudby.

Proto Apple poprosil známé designéry, jako jsou Gerard Huerta, Stole “Moab” Stojmenov nebo Carlos Perez, aby předesignovali titulní ilustrace různých populárních playlistů. Počet kolekcí, které je třeba přepracovat, stále roste. Za nějaký času uvidíme, komu Apple důvěřoval, aby provedl první redesign.

Aby byl výsledek co nejlepší, oslovili ty umělce, kteří mají zkušenosti s hudbou a vytvářejí design inspirovaný melodiemi. Fonty Gerarda Huerta najdete na obalech alb kapel jako AC/DC, Blue Oyster Cult, Boston a Foreigner. Tehdy pracoval na The Riff a dalších metalových playlistech. Vrátil se ke kořenům svých raných prací, ale tento úkol pojal komplexněji než jednoduchý projekt s novými fonty a logy.

Obal pro Hip Hop Hits vytvořil italský designér Stole “Moab” Stojmenov, který se stal pověstný tím, že navrhl ilustraci pro album Migos’ Culture. Stole se vrátil v čase do prvních let své kariéry a také se vydal na cestu ve vesmíru, při které ohýbal rozdílné reality tak, aby vytvořil něco univerzálního pro takový rozmanitý playlist. Podle svých slov musel pracovat s nekonečnými možnostmi, aby jeho dílo odráželo hudbu a atmosféru takového smíšeného playlistu.

Třetí umělec, která se podílí na globálním projektu Applu, je Carlos Perez, který seděl v režiserské židli při natáčení Despacito. Jeho společnost Elastic Records nyní pracuje na různých latino playlistech, jako jsou Dale Raggaetón, Puro Jefe a Al Cien Con La Banda.

Unikátní umělecká díla zaplaví Apple Music v nadcházejících měsících. Společnost plánuje přepracování několika tisíců playlistů, takže očekáváme, že brzy bude zveřejněno více a více vynikajících děl.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!