imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iMac byl dnes potichu aktualizován


Apple aktualizoval modely iMac, což znamená hlavně nové a výkonnější procesory. Design zůstal nedotčen.

Fanoušci iMacu už dlouho toužili po novém modelu, společnost tuto produktovou řadu aktualizovala naposledy před 652 dny na WWCD 2017. Konečně se to stalo, ale neproběhly žádné významnější změny.

Nejdůležitější změnou je, že iMacy 2019 disponují procesory Intel Core osmé a deváté generace, což ve srovnání s předchozími generacemi znamená výrazný nárůst výkonu. 3,2GHz 6jádrový procesor Core i7 Turbo Boost si můžete pořídit s 21,5 ”displejem, zatímco 27” 5K model může být vybaven 9. generací Core i9 5.0GHz s Turbo Boost. Podle Applu to znamená, že 21,5” modely jsou o 60 % rychlejší ve srovnání s předchozí generací, zatímco 27” modely mohou mít až 2,4krát lepší výkon než jejich předchůdci.

Stejně jako u MacBooku Pro, i k iMacům je možné dodat grafické karty Radeon Pro Vega. To znamená o 80 % lepší výkon než dříve.

Pokud jde o paměť, namísto 2 133 MHz budete mít k dispozici 2 666 MHz paměti DDR4. Vstupní 21,5” model  začíná na 8 GB, končí na kapacitě 32 GB a větší úložiště dostupné pro 27” je 2TB SSD.

Kromě těchto zpráv jde o tichou ktualizaci. Design zůstal stejný, vypadá úžasně už od roku 2012. Totéž platí pro displej, porty a barvy, takže můžeme s určitostí říci, že se zvnějšku nic nezměnilo. Základní 21,5” model stále přichází s 1TB SATA úložištěm, takže stojí za to upgradovat na 256GB SSD.

A konečně ještě tišší aktualizace: iMac Pro lze zakoupit s 256GB paměťovým modulem pro ty, kteří chtějí se svým počítačem pokořit celý svět.

Dnešní aktualizace byla po včerejších zprávách malým překvapením, čekali jsme něco víc.

Jaký je váš názor na aktualizaci iMacu? Jaké další aktualizace čekáte?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.