imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

imac

iMac jako externí monitor?


iMac je all-in-one řešení od Applu s nesmírně kvalitním displejem. Nabízí se tedy otázka: vyplatí se používat iMac jako externí monitor k MacBooku?

Pokud si chcete ke svému notebooku koupit monitor s užitečnými funkcemi a patřičným vzhledem, máte poměrně problém. Najít monitor s IPS panelem z prvotřídních materiálů, který se bude hodit k MacBooku, není nic jednoduchého. Nehodil by se na tuto práci postarší iMac?

imac

Odpověď zní, hodil, ačkoliv ne každý. Vhodnými kandidáty jsou iMac 27” z konce roku 2009, iMac 27” z roku 2010 a všechny 21,5”iMacy od 2011 do 2014. Všechny tyto modely mohou sloužit jako externí monitor pro MacBook, MacBook Air a MacBook Pro s Thunderbolt kabelem.

Nejdříve najděte kabel Thunderbolt. Propojte obě zařízení a na iMacu stiskněte CMD (⌘) + F2. V módu externího displeje můžete ovládat jas a reproduktory iMacu přímo ze svého laptopu. Jedná se o oficiální funkci, tudíž se nemusíte ničeho obávat.

imac

Všechno další nastavení naleznete pod System Preferences > Display/Sounds. K MacBooku můžete připojit i více iMaců zaráz. Jediným omezením je v tomto případě počet portů na vašem MacBooku.

Po přepnutí iMacu do módu externího displeje na něm stále poběží systémové procesy. Pokud jste tedy například poslouchali hudbu, zůstane po připojení hrát. Proto nemůžete používat ostatní zařízení připojené k iMacu zároveň na svém MacBooku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.