imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nový imac pro wwdc

iMac Pro – Láska na první pohled


I když takový výkon nepotřebujete a jeho cena je závratná, iMac je určen lidem, kteří na něm pracují každý den. S hrdostí můžeme nyní oznámit, že se Apple vrací na profesionální kolej.

V rámci včerejší Keynote představoval iMacy zaměstnanec Applu s ne tak vybroušenými prezentačními dovednostmi. Nicméně ještě než jsme se začali nudit, objevil se z ničeho nic na velkém plátně přístroj, kvůli kterému zpozorněli všichni fanouškové Applu. Ano, jednalo se o iMac Pro. Jde o produkt, který bychom si pravděpodobně my všichni okamžitě koupili a vystavili v obývacím pokoji, pokud bychom vyhráli ve sportce.

Apple představil iMac Pro slovy:

Nejsilnější Mac, jaký kdy Apple stvořil.

To není vůbec přehnané tvrzení. 27” 5K monstrum ukrývá opravdu mocný hardware. Začněme procesorem Xeon s až 18 jádry a až 4,5Ghz s Turbo Boost. Ten doprovází brutální grafická karta Radeon Pro Vega. S touto specifikací lze dosáhnout výpočetního výkonu 22 teraflop. Zejména pokud sestavu dosadíme 128GB 2666 Mhz DDR4 ECC RAM a 4TB 3GB/s SSD.

Aby se všechny tyto komponenty neusmažily, navrhl Apple nové chlazení výkonnější o 80 %. Co se konektorů týče, můžete se těšit na 4 Thunderbolty, 3 USB-C porty, jeden 10 Gb/s Ethernet, 4 USB-A a čtečku SD karet, tudíž máte jistotu, že budete schopni k novému počítači připojit naprosto všechna vaše zařízení. Díky tomu a monstróznímu výkonu lze na iMacu Pro nastavit dvě pole RAID a dva 5K monitory.

nový imac pro wwdc

Úctu si zaslouží také světelnost 5K displeje 500 nitů a schopnost zobrazit 1 miliard barev na barevném prostoru P3 a celkem 14,7 milionech pixelů. Apple vylepšil také stereo audio systém širším frekvenčním rozsahem, bohatšími basy a vyšší hlasitostí. Pro opravdu exkluzivní pocit bude iMac Pro první (a jediný) iMac dodávaný v nové a nádherné barvě vesmírná šedá. K němu bude ve stejné barvě dostupná také Magic Keyboard (s dostupným numpadem) a Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2.

nový imac pro wwdc

Apple na těchto vylepšeních neustále pracuje a iMac Pro tak bude uvolněn k prodeji v prosinci s cenovkou začínající na 5 000 dolarech. Podle nás je cena poměrně oprávněná. Specifikace tomu odpovídá a navíc musíte brát v potaz, že to vše přijde v naprosto dokonalém balení.

Dobrá práce Apple, Dobrá práce!

Všechny články o WWDC si můžete přečíst zde.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.