imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iMyfone Umate: pusťte do iPhonu úklidovou četu


Dnes si představíme jednu velice užitečnou aplikaci. Určitě se vám již párkrát stalo, že jste bojovali s nedostatečným místem ve vašem iPhonu či iPadu. Pokud vlastníte 16GB verze těchto zařízení a stáhnete si nějaké 3D hry, vyfotíte pár fotek, stáhnete si potřebné aplikace, tak si velice rychle zaplníte úložiště. Na AppStore je mnoho aplikací, které nabízejí úklid vašeho zařízení a prakticky každá splní svůj účel. Dnes si představíme aplikaci, která je dostupná pouze pro OS X či Windows a vyžaduje připojení iPhonu, nebo iPadu k počítači. 

Po prvotním stažení máte na výběr si zvolit, zda chcete trial (demo) verzi, nebo verzi plnou. Trial verze je opravdu pouze na vyzkoušení a žádné zázraky od ní čekat nemůžeme. Naopak plná verze stojí za to, a doporučuji její koupi. Plná verze je nyní zlevněná z téměř 30 na 20 dolarů.

iclean

Po instalaci aplikace na OS X či Windows vás program vyzve, abyste připojili iPhone nebo iPad. V plné verzi programu je několik možností, jak připojený přístroj vyčistit.

  1. Junk Files – jednoduše řečeno, odpad
  2. Temporary Files – dočasné soubory, které používají aplikace jako např. Facebook atd.
  3. Photos – aplikace umí komprimovat fotografie a odeslat je na cloudové služby
  4. Large Files – to jsou například videa různě velké soubory
  5. Apps – seznam aplikací, kde je možná rychlá odinstalace

Osobně jsem pro testování této aplikace připojil svůj rok starý iPad mini 2, který je vybaven 16GB úložištěm. Připojovat 64GB iPhone 6S mi přišlo zbytečné. iPad jsem chtěl zbavit nepotřebných souborů, tj. Junk Files. Čištění probíhalo cca 8 minut a po dokončení procesu jsem měl o téměř 1,5GB volnější prostor pro ukládání.

iclean2

Dále už jsem nešel, protože jsem měl nadbytek volného místa. Na oficiálních stránkách se uvádí, že program dokáže uklidit a navýšit volné místo až o 7GB.

iMyfone Umate je tedy určen především uživatelům, kteří mají 16GB přístroje a bojují s volným místem.

Můžeme se také zamyslet nad tím, zda není lepší investovat do vyšší verze iPhonu (např. 64GB) pár stovek korun, než si za plnou cenu (30 USD – 720 Kč) kupovat program na čištění… To už je ale na každém v nás.

www.imyfone.com

iclean3
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!