imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Instagram inovuje: vyhledávání fotografií snadno a rychle


Instagram patří mezi nejoblíbenější aplikace v chytrých telefonech. Nejvíce je rozšířen mezi mladší generací uživatelů a po slavném nástupu zažívá slabší dobu stagnace, kdy musí svádět nelítostné boje se všudypřítomnou konkurencí. Kdo by Instagram neznal, může si ho stáhnout z odkazu na konci článku.

Aplikace si získala oblibu hlavně díky množství filtrů, kterými lze během ukládání fotografii překrýt. V době největší slávy byla taková funkce ohromující, neposkytovala ji žádná jiná aplikace. Dalším důvodem, proč Instagram každý chtěl, bylo omezení pouze pro zařízení se systémem iOS. Tím se stal známkou vytříbenosti stejně jako samotný iPhone. Bez něj jste si účet nezaložili.

insta1

Novinky s aktualizací 6.2

Po aktualizaci, která přinesla podporu pro nově uvedené iPhone 6 a 6 Plus, je tu další se zaměřením na samotný vývoj aplikace. Jednou z prvních věcí, které si můžete všimnout, je nové vyhledávací pole. S tímto nástrojem prohledáte celou knihovnu veřejných obrázků a lidí. Po zobrazení výsledků jednoduše vyberete mezi uživateli nebo fotografiemi se zadaným hashtagem (klíčová fráze/slovo se znakem #).

Skvělý nástroj, pokud chodíte na Instagram trávit dlouhé chvíle a nebaví vás prohlížet si stále dokola fotky, které vlastně vůbec nehledáte.

insta2

Další změnou, kterou jistě oceníte, je úprava popisků a lokality. Změnu lze snadno provést na detailu každé fotografie a videa. Pokud jste se jen překlepli, už nemusíte znovu absolvovat celý proces nahrávání. Stačí zvolit Edit a slovo přepsat.

 Instagram v iTunes

Zdroje: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!