imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Intel představil nový 5G modem pro iPhone


Nová zařízení s tímto modulem by mohla dorazit v roce 2020. Jsme jen dva roky od dalšího zásadního skoku ve světě mobilních technologií?

Intel je jednou ze společností, které vedou vývoj 5G sítí. Na posledních Zimních olympijských hrách například pomocí této sítě kontrolovali vizuály, které byly přenášeny sítí s nízkou dobou odezvy. O výhodách 5G sítí, jež jsou aktuálně ve fázi testování, jsme již psali několik článků.

Nyní vše vypadá, že by mohl první iPhone (nebo AR brýle od Applu?) s využitím této superrychlé sítě dorazit už v roce 2020. Konkurence je ale vcelku velká, navíc Intel slibuje příchod finálního produktu na konce roku 2019. Bylo by tak realistické, že Apple představí novou technologii nadcházející září.

Přestože iPhony XS, XS Max a XR exkluzivně využívají čipy od Intelu, tak Samsung, Nokia, Sony, Xiaomi, Oppo, Vivo, HTC, LG, Asus, ZTE, Sharp, Fujitsu a OnePlus sahají po řešení od Qualcommu. 5G modemy pro výše zmíněné rivaly tak vznikají i za pomoci kooperace, řešení však dost pravděpodobně v iPhonech neuvidíme. Přeci jen má Apple a Qualcomm peprnou historii…

V listopadu 2017 Intel představil nejdůležitější výhody plánu pro urychlení přechodu bezdrátových produktů na 5G. Původní 5G součástky, konkrétně Intel 5G Modem představený na CES 2017, již úspěšně provozuje telefonáty pomocí sítí o 28 GHz.

Samsung a Huawei navíc také experimentují s vlastním vývojem. Nemůžeme se tedy už dočkat, co nám soupeření a přechod na sítě nové generace přinese.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.