imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Intel představil procesory na příští rok


Ten by se mohl stát součástí větší vlny updatů Maců. Otázkou však je, jestli nadcházející počítače od Applu vůbec procesory od Intelu budou mít.

Musíme přiznat, že je spíš nepravděpodobné, že by Apple přešel od procesorů Intelu již příští rok. Mimo jiné i proto, že Intel přidal na obrátkách a všechny své procesy urychlil. Jedna věc je jistá – u Applu se něco děje a bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet další spolupráce mezi technologickými giganty.

Intel na Architecture Day představil řadu novinek, nechybělo nové jádro pod názvem Sunny Cove. Vydání bychom se měli dočkat v roce 2019 v rámci řad Core a Xeon. Bavíme se tedy o 10nm architektuře, jež vedle nové ISA (Instruction Set Architecture) ukázala i rostoucí počet zvládnutých výpočtů.

Přestože Apple nedávno aktualizoval MacBook Pro, MacBook Air a Mac mini, příští rok s nadšením očekáváme update iMacu a vydání slibného Macu Pro. Novinky by mohly mít jak nové procesory Intelu, tak i právě představené GPU. To by v součtu přineslo až dvojnásobný výkon oproti čipům Skylake.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.