imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11.3

iOS 11.3 přinese spoustu nových funkcí


Teprve před dvěma dny byla vydána veřejná aktualizace iOS ve verzi 11.2.5 a Apple již vydal vývojářskou betu další verze. Ta slibuje celou řadu vzrušujících novinek. Představujeme iOS 11.3.

Loni představil Apple na WWDC dvě nové funkce, které nám v předchozích iOS verzích chyběly. První beta verze iOS 11 zahrnovaly AirPlay 2 a synchronizaci zpráv. Postupem času ovšem tyto funkce zmizely. Dočkat bychom se jich ale přeci jen mohli, jelikož v první vývojářské beta verzi iOS 11.3 jsou opět přítomny.

ios 11.3

V iMessage se občas může vyrojit nějaká nepříjemná chyba. Z bezpečnostních záloh si sice můžete obnovit konverzace, nicméně na více zařízeních může vzniknout zmatek a dojít ke špatné. Pokud vydrží podpora iCloud Sync i v oficiální verzi, k ničemu podobnému již nedojde. Další novinkou může být Business chat pro iMessage. Jedná se v podstatě o podobnou verzi chatbota Facebooku, kterého jsme vám představili před několika dny.

AirPlay 2 se týká příchodu HomePodu. Ačkoliv Apple jasně prohlásil, že HomePod hned po vydání nebude podporovat funkci multi-room, AirPlay 2 je s ní v přímém spojení. Ta bude ovšem dostupná pro Apple TV a další zařízení s podporou této technologie, například BeoPlay M3.

ios 11.3

Dále tu máme Health Records, což je jednotná platforma pro zdravotnické instituce s cílem přinést pohodlnější uživatelské zkušenosti. Nyní mohou uživatelé zadávat své údaje manuálně do aplikace Health. Apple ovšem na tomto projektu ustavičně pracuje a rád by vytvořil plně automatický systém, který by uživatele upozornil na jakoukoliv událost týkající se jejich zdraví. Jedná se tak pouze o první část většího plánu.

V plánu jsou také 4 nové animoji: lev, medvěd, drak a lebka. Vývojářům se ale bude zamlouvat ARKit 1.5, který zjednoduší vyvíjení aplikací.

Nová verze bude zahrnovat i Advanced Mobile Location pro přesnější data o poloze v případě nouze.

ios 11.3

Co ovšem prozatím chybí, je možnost zjistit stav baterie a vypnutí zpomalování telefonu. V jednom rozhovoru bylo řečeno, že bude tato funkce brzy k dispozici. Snad tomu tak opravdu bude.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.