imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11 finální verze

iOS 11 je oficiálně tu!


Apple poprvé představil iOS 11 5. června na letošní WWDC. Po dlouhé řadě vývojářských a veřejných beta verzí byla konečně vydána verze finálová, kterou si mohou stáhnout všichni majitelé daných iPhonů a iPadů.

Ano, je nám to jasné. Většina z vás si jen přečetla nadpis a letěla si nový systém okamžitě stáhnout. Naprosto to chápeme. Mezitím, co servery Applu doslova krvácí kvůli zpracovávání všech požadavků na stažení, vám přinášíme článek o nejdůležitějších novinkách v iOS 11. Berte to jako připomínku toho, co již zanedlouho uvidíte na vlastní oči.

Dostaňte ze svého iPadu maximum

Po systému navrženém pro první iPady přinese největší změnu uživatelských zkušeností právě iOS 11. Apple dělal, co mohl, aby udělal z iPadu zařízení, které se dá snadno považovat za pracovní nástroj a ne jen multimediální zařízení na doma. iOS 11 se k tomu posunuje ohromným skokem kupředu. Dock, gesta, aplikace Files, Drag & Drop a mohli bychom pokračovat. Všechny tyto novinky mají za cíl vyždímat z vašeho tabletu maximum.

ios 11 finální verze

Rozšířená realita, nová forma zábavy

Apple a mnoho dalších lidí považují AR (rozšířená realita) a VR (virtuální realita) za technologie, které budou ovlivňovat budoucnost konzumaci multimédií. Cupertino se postavilo za AR a v rámci toho vydalo úplně nový framework pod názvem ARKit. Díky tomu jsme mohli vidět spoustu zajímavých řešení a už se nemůžeme dočkat, co přinese budoucnost.

ios 11 finální verze

Vylepšená Siri

Ačkoliv virtuální asistentka nemluví mnoha jazyky, můžeme si být jistí, že až se tak stane, bude jimi mluvit jako rodilý mluvčí. Inženýři Applu aplikovali na Siri řadu viditelných změn, díky kterým bude znít mnohem přirozeněji. A to nemluvíme o nových funkcích a vylepšeních.

Snadné fotografování a točení videí

Nejvíce nás na iOS těší možná to, že fotografie a videa budou v novém systému zabírat zhruba polovinu toho, co zabíraly na iOS 10. To je možné díky nově představenému způsobu komprese, o kterém jste si mohli přečíst zde. Kromě toho se můžeme těšit na celou řadu nových efektů a podobných vychytávek. Nezapomeňte prozkoumat i tyto!

ios 11 finální verze

Nový design

Pár slov musíme zmínit i o nových okázalých změnách v designu. Tou největší změnou bude samozřejmě Control Center, nezaostává ale ani App Store. Podívat byste se měli také do Settings, jelikož některé položky nastavení se přesunuly jinam a také byly přidány nějaké další.

ios 11 finální verze

Přejeme příjemnou zábavu při prozkoumávání!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.