imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

live photos gif

iOS 11 tip: vytvářejte GIFy z Live Photos


Na iPhonu se dají GIFy vytvářet několika způsoby a na App Storu pro to naleznete spoustu aplikací. Nicméně to zvládnete i pomocí jedné nové funkce iOS 11.

live photos gif

Funkce Live Photos je skvělá, ovšem ne mnoho lidí ji používá nebo ani neví, že existuje. Funguje přitom jednoduše. Telefon nahraje 3 sekundy před pořízením fotografie, díky čemuž můžete původně statickou fotografii rozhýbat. Před časem jsme vám ukázali, jak vybrat pomocí této funkce klíčovou fotografii. Dnes se podíváme, jak s ní vytvořit pohyblivý GIF.

live photos gif

Jednou z novinek iOS 11 je efekt Live Photos. Na výběr je pak hned ze tří: Loop, Bounce a Long Exposure. Pro tvorbu GIFu budete potřebovat první dva. S efektem Loop vytvoříte nekonečnou smyčku jako u klasických GIFů. Bounce pak vytvoří obrázek typu bumerang. Později je lze samozřejmě upravit a přidávat nové efekty.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.