imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak v iOS 11 zapnout klávesnici pro ovládání jednou rukou


Britští vědci přišli na to, že přestože se obrazovky našich mobilních telefonů stále zvětšují, lidé se nestíhají zvětšovat s nimi. Aby byla zachována symbióza, smartphony se tak musejí přizpůsobit nám a naší rychlosti evolučního vývoje.

Bez legrace je velká změna, když dáma s drobnými prstíky pohodlně ovládá 3,5“ a 4“ iPhone, u 4,7“ a 5,5“ displeje však přestává stačit. S každou další desetinou palce jde o větší výzvu, naštěstí má iOS 11 šikovný trik, kde můžete svou klávesnici přepnout do pohodlnějšího režimu pro psaní jednou rukou. To se hodí v řadě situací, zejména pak právě u lidí s kratšími prsty.

Naše stvoření nás přerostla

Je to jako kouzlo

Není nic snadnějšího:

  • Když máte na obrazovce klávesnici, klikněte na ikonku smajlíka v levé spodní straně.
  • Ve vyskakovacím okně vyberte mezi třemi druhy rozložení: kompaktnější umístěná vlevo (vlevo), normální (uprostřed) a kompaktnější umístěná vpravo (vpravo). Klikněte na tu variantu, která se vám hodí.
  • Vše je hotovo, virtuální klávesy se přesunou na kýženou stranu, nyní není žádný problém psát jednou rukou.

Když se budete chtít vrátit do původního režimu, klikněte na šipku na druhé straně klávesnice a vše se vrátí do původního nastavení.

Podotýkáme, že dokud se nevrátíte k původnímu nastavení, všechny aplikace si pamatují tuto volbu a budou vám nabízet klávesnici pro jednu ruku. Můžete tak šikovného řešení využívat jak dlouho budete chtít.

Zdroj: Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.