imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12.0.1 je dostupný ke stažení


První oficiální aktualizace iOS 12 je tady. Apple ani nečekal na konec měsíce, kdy teď očekáváme iOS 12.1. V aktuálním updatu řeší malé opravy a pomáhá se současnými problémy.

Nový iOS 12 měl být podle očekávání mnohem skromnější, nakonec ale přinesl spoustu vzrušujících novinek. Například zrychlení starších zařízení, nové AR funkce, předělané nativní aplikace, statistiky pro Digital Health, FaceTime aktualizace, skupinové notifikace nebo nové a vylepšené algoritmy aplikace Fotky.

iOS 12 byl vydán přibližně tři týdny dozadu a přinesl vše, co Apple slíbil. Jde zdaleka o nejstabilnější systém posledních let. To ale neznamená, že tu nebudou absolutně žádné mušky. Naštěstí nejde o tak zásadní chyby, jako byly v iOS 11. Nejdůležitější částí oprav je řešení problémů s nabíjením na některých nových iPhonech.

Apple k updatu řek následující:

iOS 12.0.1 zahrnuje opravy chyb a zlepšení pro iPhone a iPad. Tato aktualizace:

  • opravuje chyby, kdy se některá zařízení iPhone XS nezačala nabíjet okamžitě po zapojení Lightning kabelu;
  • řeší problém, který mohl zapříčinit opětovné napojení iPhone XS na 2,4Ghz Wi-Fi síť namísto 5GHz;
  • obnovuje původní pozici tlačítka „.?123“ na klávesnici iPadu;
  • opravuje problém, kdy se v některých videích neobjevují titulky;
  • řeší problém, kdy se Bluetooth stávalo nedostupným.

Aktualizace je dostupná pro všechna zařízení podporující iOS 12. Velikost updatu se liší model od modelu. Na iPhonu XS má 157,5 MB. Pro stažení jděte do Nastavení  > Obecné > Aktualizace softwaru.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 12 je dostupný pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPad 5. gen., iPad 6. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 12,9″, iPod touch 6. gen.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.