imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12.1.3 je dostupný ke stažení


Dorazila oprava pro skupinové hovory ve FaceTime. Jde o velmi doporučený bezpečnostní update pro všechny uživatele.

Minulý týden se v hovorech FaceTime objevila bezpečnostní mezera, kterou později potvrdil i Apple. Služba byla ihned dočasně vypnuta. Aktuální bezpečnostní aktualizace problém řeší a hovory ve FaceTime opět zpřístupňuje.

Poznámka: Funkce zatím není dostupná pro zařízení, která mají předchozí verzi iOS, pro fungování je tak nutný update.

Apple k aktualizaci říká následující:

  • iOS 12.1.4 poskytuje důležitou bezpečnostní aktualizaci a je doporučený pro všechny uživatele.
  • Pro informace ohledně bezpečného obsahu aktualizací softwaru Applu prosíme navštivte stránku https://support.apple.com/kb/HT201222.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 12 je dostupný pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, iPad 5. generace, iPad 6. generace, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 10.5”, iPad Pro 11”, iPad Pro 12.9″ (obě generace), iPod touch 6. generace.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.