imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12.1 je na cestě, přinese řadu důležitých novinek


Apple včera konečně oznámil iOS 12.1, update, který je třešničkou na dortu současného systému.

Apple mnohdy vytvoří funkci, která není součástí oficiální verze systému. Bylo to tak v případě iOS 12, kde funkce, jako skupinové hovory ve FaceTime, podpora dual SIM nebo úprava hloubky fotek, od začátku chyběly.

Výše zmíněné funkce však najdeme ve verzi 12.1, která se k nám dostane dnes večer.

Vydání bylo vcelku neobvykle představeno na webových stránkách Applu pro média. Jde o důležitou novinku, ale asi nechtějí rozptylovat pozornost před večerní akcí. Jestliže všechno půjde dobře, update začne být pro telefony a tablety dostupný kolem sedmé hodiny večerní.

Přestože tak možná budete zavaleni zprávami o nových zařízeních, nezapomeňte, že večer bude i čas na novou verzi systému.

Málem jsme zapomněli na nejdůležitější funkci: více než 70 nových emoji!!!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.