imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12.3 je dostupný ke stažení


Jde především o přepracovanou aplikaci Apple TV a podporu televizorů standardu AirPlay 2, ale obsahuje i několik nových funkcí a oprav chyb.

Ačkoli iOS 12 měl být mnohem méně výrazná aktualizace, obsahuje mnoho zajímavých nových funkcí: úžasné zvýšení výkonu starších zařízení, nové funkce AR, přepracované nativní aplikace, statistiky Digital Health, vylepšení FaceTime, skupinová oznámení nebo nové a pokročilé algoritmy aplikace Fotky.

Apple uvedl třetí velkou aktualizaci iOS 12, který byl představen loni v září. Aktualizace obsahuje dobré zprávy pro majitele inteligentních televizorů s podporou AirPlay 2.

AirPlay je technologie bezdrátového streamingu Applu, která umožňuje uživatelům zrcadlit mediální obsah svých zařízení do Apple TV a dalších podporovaných příslušenství. Umožňuje například přehrávat hudbu z vašeho iPhonu do reproduktorů.

iOS 12.3 obsahuje podporu pro televizory standardu AirPlay 2 a nabízí přepracovanou aplikaci Apple TV. Tato aktualizace také obsahuje opravy chyb a vylepšení.

AirPlay 2

 • AirPlay 2 nyní podporuje sdílení videí, fotografií, hudby a dalšího obsahu z vašeho iPhonu a iPadu přímo do vaší inteligentní televize s AirPlay 2.
 • Přehrávání jedním klepnutím automaticky přehraje vybraný televizní program nebo film na poslední použité obrazovce podle času a místa.
 • Návrhy Siri na sledování filmů a televizních programů nyní zahrnují možnost AirPlay.
 • Inteligentní návrhy jsou prováděny v rámci zařízení, takže vaše osobní údaje zůstanou v bezpečí.

Aplikace Apple TV

 • Aplikace Apple TV má zcela nový design, který podtrhuje pečlivě vybrané kolekce a osobní doporučení.
 • Předplatné kanálů Apple TV může být sdíleno až šesti rodinným příslušníkům bez nutnosti nových aplikací, účtů nebo hesel.
 • V aplikaci Apple TV lze zakoupit nebo pronajmout nové filmy, včetně úplného katalogu více než 100 000 filmů a největšího výběru titulů v 4K HDR.
 • Nová specializovaná sekce pro děti vám pomůže objevit programy a filmy, které jsou bezpečné pro děti všech věkových kategorií.
 • Aplikace Apple TV nyní může inteligentně navrhovat přehrávání na nejpravděpodobnější televizory Apple nebo televizory s podporou AirPlay 2, které jsou v blízkosti.

Tato aktualizace také obsahuje opravy chyb a vylepšení:

 • Záložka Apple Music For You se nyní aktualizuje několikrát denně a navrhuje hudbu založenou na vámi oblíbených tématech, jako jsou žánry, umělci a nálady
 • Opravuje problém, který mohl bránit Apple TV Remote pozastavit video, ovládat video nebo měnit hlasitost podporovaných přijímačů
 • Řeší problém, který mohl ukončovat volání přes Wi-Fi
 • Opravuje problém, kdy se informace o skladbě z připojeného iPhonu nezobrazily na displeji automobilu

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 12 je k dispozici pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, iPad 5. generace, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad (5. gen), iPad (6. gen), iPad Pro 9,7″, iPad Pro 10,5″, iPad Pro 12,9″ (1. gen) a iPad Pro 12,9″ (2. gen), iPod touch (6. gen)

Kromě iOS uvedl Apple i další novinky: verze 5.2.1 watchOS přinesla podporu EKG pro mnoho dalších evropských zemí včetně České republiky, byla uvolněna verze 12.3 tvOS a také se postupně začal uvolňovat macOS 10.14.5.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!