imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 12: Jak bezpečně sdílet hesla pomocí AirDrop?


iOS 12 má spoustu užitečných inovací. Jednou z nich je pokročilejší správa hesel. Díky novince můžete sdílet i ta nejnáročnější hesla s kýmkoliv, navíc extrémně bezpečným způsobem. Pojďme se podívat, jak na to.

Apple v pondělí představil nejnovější verze svých systémů, vedle dalších také iOS 12. Přestože už jsme si v přecházejících článcích rozebrali řadu nových funkcí, v dalších dnech americká firma přišla s podrobnějšími informacemi o novinkách, jež na pódiu nedostaly tolik prostoru. Hlavními atrakcemi dalšího týdne se pochopitelně stanou iOS 12 a macOS Mojave, ale my vám chceme představit další skvělou novinku.

Uživatelé se k problematice hesel staví různě. V roce 2018 asi každý dobře chápe, jak důležitá je bezpečnost. Stejně tak každý ví, že je potřeba používat dostatečně silná hesla. Ve stejnou chvíli se však dozvídáme, že nejpoužívanějšími hesly jsou ta nejméně bezpečná – lidé je používají jak u mailu, tak třeba u bankovních účtů. Pro jistotu si pak ještě heslo napíšou na lísteček, který přilepí na monitor svého počítače.

Skutečně nejde o vhodné řešení. Ale jak se vypořádat s obrovským množstvím hesel, která musíme dávat snad úplně všude? Naštěstí tu je ale mnoho aplikací, jak bezpečnost zajistit, a to velice jednoduchou cestou. Apple má jedno takové řešení také.

U hesel je běžným problémem, že je náročné jejich sdílení. iOS 12 nabízí jednoduché, o to však chytřejší řešení. Nyní díky AirDropu můžete svá hesla sdílet. Stačí udělat jen:

  • Jděte do Nastavení > Účty a hesla.
  • Pokračujte do záložky Hesla k aplikacím a webům.
  • Identifikujte se.
  • Zvolte heslo, které chcete sdílet.
  • Klikněte na políčko Heslo, následně na tlačítko pro sdílení.
  • Zbytek už probíhá klasickou cestou pro AirDrop.

Nová funkce je přístupná pouze pro zařízení, která používají iOS 12 nebo macOS Mojave, jakmile tak budou aktualizace venku, doporučujeme je nainstalovat.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.