imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12 je nyní nejoblíbenější verzí systému


Nový systém prorazil za pouhé dva týdny. Na iOS 12 běží více iPhonů a iPadů než na jakékoliv jiné verzi.

Podle výpočtu Mixpanelu běžel iOS 12 4. října již na 47,54 % zařízení. V ten samý den operovalo 45,59 % zařízení na starším iOS 11, a můžeme tedy bez přehánění říct, že:

iOS 12 je v tuto chvíli nejoblíbenější operační systém Applu.

Za takovou krátkou dobu se nejedná o žádný malý úspěch. Nás to ale moc nepřekvapuje, jelikož aktualizace iOS se rozšiřují opravdu rychle, zejména v porovnání s Androidem.

Musíme ale zdůraznit, že se nejedná o oficiální statistiky Applu a čísla Mixpanelu oproti reálným datům občas přehánějí. Každopádně by se mělo jednat o více méně věrohodnou informaci.

Mixpanel zkoumal také míru přechodu v loňském roce. Dva týdny po vydání iOS 11 činil výsledek 38,5 %. Letošní novinka se tedy očividně šíří daleko rychleji. Důvody by měly být poměrně jasné: vydání iOS 11 bylo částečně problematické, zatímco iOS 12 je jeden z nejstabilnějších systémů vůbec. Kromě problému s nabíjením, který se navíc týkal jen zlomku zařízení, žádné další vážné stížnosti nepanují, což má na rychlost rozšiřování nemalý vliv.

Jen tak dál!

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.