imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iOS 12 je nyní nejoblíbenější verzí systému


Nový systém prorazil za pouhé dva týdny. Na iOS 12 běží více iPhonů a iPadů než na jakékoliv jiné verzi.

Podle výpočtu Mixpanelu běžel iOS 12 4. října již na 47,54 % zařízení. V ten samý den operovalo 45,59 % zařízení na starším iOS 11, a můžeme tedy bez přehánění říct, že:

iOS 12 je v tuto chvíli nejoblíbenější operační systém Applu.

Za takovou krátkou dobu se nejedná o žádný malý úspěch. Nás to ale moc nepřekvapuje, jelikož aktualizace iOS se rozšiřují opravdu rychle, zejména v porovnání s Androidem.

Musíme ale zdůraznit, že se nejedná o oficiální statistiky Applu a čísla Mixpanelu oproti reálným datům občas přehánějí. Každopádně by se mělo jednat o více méně věrohodnou informaci.

Mixpanel zkoumal také míru přechodu v loňském roce. Dva týdny po vydání iOS 11 činil výsledek 38,5 %. Letošní novinka se tedy očividně šíří daleko rychleji. Důvody by měly být poměrně jasné: vydání iOS 11 bylo částečně problematické, zatímco iOS 12 je jeden z nejstabilnějších systémů vůbec. Kromě problému s nabíjením, který se navíc týkal jen zlomku zařízení, žádné další vážné stížnosti nepanují, což má na rychlost rozšiřování nemalý vliv.

Jen tak dál!

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.