imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iOS 12: Opakování pokusu ověření pomocí Face ID


Apple u nové verze mobilního operačního systému přináší vedle nových funkcí i doladění těch stávajících. Jedním z takových vylepšení je i příjemnější používání Face ID. Pojďme se podívat na to, jak opakovat pokus ověření pomocí Face ID, když se první nepovede.

Přestože jsou jak Face ID, tak Touch ID skvělými a pokročilými způsoby biometrické identifikace, které fungují rychle a přesně, občas se prostě pokus o přihlášení nepovede. Zatímco u Touch ID stačí opět položit prst na senzor, u Face ID si musíte malé dítě hrát na schovávanou.

Apple naštěstí situaci vyřešil a umožnil jednoduše použít další pokus o identifikaci poté, co se vám to poprvé nepovedlo. Je to skutečně snadné:

  • Poté, co se ověření nepovede, vám systém ukáže klávesnici.
  • Pochopitelně lze napsat i passcode, pokud chcete.
  • Jednodušší je ale swipout nahoru, čímž se skenování pomocí Face ID zopakuje.

V iOS 11 uvidíte po nepovedeném pokusu pouze výzvu k napsání passcodu. Na iOS 12 vám však hláška napoví, že můžete použít právě i již zmíněné swipnutí nahoru. Na první pohled se může zdát, že jde o zbytečnou maličkost, ale právě podobná doladění jsou tím, co zásadně ovlivňuje pohodlnost a zážitek z používání systému.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.