imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 12: Používání Screen Time a rodičovského dohledu


Screen Time je zajímavou novinkou iOS 12, díky které můžete sledovat množství času stráveného před displejem vašeho telefonu. Novinku lze kombinovat i s rodičovským dohledem ke sledování aktivit vašich dětí.

Před několika týdny oznámil Tim Cook na WWDC, že spoustu svého času trávil u mobilního telefonu. Rozhodli se tak vyvinout novou funkci, jež motivuje lidi trávit méně času ťukáním do displeje. Jde o důležitou otázku, jelikož i velikáni Silicon Valley, jako Steve Jobs nebo Bill Gates, kontrolovali přístup svých potomků k technologiím už od úplného začátku.

Například v roce 2010 řekl redaktor New York Times Jobsovi, že si jeho děti jistě často hrají s iPady. Odpověď Steva Jobse však byla úplně jiná – prý do té doby iPad vůbec nepoužívaly, jelikož měly omezený přístup k zařízením. Příběh se však dlouho neposouval dál, firmy (včetně Applu) nedělaly nic k tomu, aby přišla možnost kontroly a omezení. Současné generace přitom od útlých let vyrůstají na Tinderu a Instagramu.

Je nicméně velice pravděpodobné, že iOS 12 přinese řešení. Už teď iOS 11 umožňuje sledovat čas, který trávíte používáním aplikací. S novým updatem budete mít přístup k pokročilejším statistikám, stejně tak bude možné nastavovat upozornění, když budete telefon/aplikaci používat příliš. A ano, novinka lze propojit s rodičovským dohledem.

Kde v iOS 12 Screen Time nalezneme?

  • Jděte do Nastavení.
  • Sjeďte k položce Screen Time.
  • Povolte Screen Time.

Nastavení Screen Time můžete chránit i heslem. Ihned při spuštění navíc můžete připojit i rodičovský dohled, což připojí pravidelné týdenní analýzy používání zařízení vašich dětí. Připojit lze i zákazy určitého obsahu. Screen Time tedy využijete řadou způsobů:

App Limits: Můžete zde nastavit, kolik času denně budete moci strávit používáním jednotlivých aplikací. Když bude čas telefon odložit, vyskočí notifikace. Jestliže vše navíc ochráníte heslem, případně propojíte s rodičovským dohledem, aplikace vás donutí vyskočit.

Downtime: Můžete také nastavit interval, kdy bude konkrétní aplikace blokována. Pořád chcete mít možnost telefonovat a používat jisté aplikace, ale jiné si lze takto zakázat.

Always Allowed: Do seznamu přidáte ty aplikace, které budou mít výjimku z Downtime.

Content & Privacy Restrictions: V této sekci naleznete seznam zakázaných položek.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!